Українсько-португальські відносини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
двосторонні відносини[d]
Українсько-португальські відносини
Portugal–Ukraine relations
Portugal Ukraine Locator.png
Португалія
Португалія
Україна
Україна
CMNS: Українсько-португальські відносини на Вікісховищі
Категорія:Українсько-португальські відносини

Украї́нсько-португа́льські відно́сини (порт. Relações entre Portugal e Ucrânia) — двосторонні відносини між державами Україна та Португалія у галузі міжнародної політики, економіки, освіти, науки, культури тощо. 7 січня 1992 року Португалія визнала незалежність України, 27 січня того ж року встановила з нею дипломатичні відносини. 1993 року було відкрито Посольство Португалії в Україні; 2001 року відкрилося Посольство України в Португалії.

Історія[ред. | ред. код]

Середньовіччя[ред. | ред. код]

   Алани в Іспанії

У V столітті з українських степів до португальських земель прийшли сарматські племена аланів. В союзі з германським племенем свевів вони заснували в Галісії та Північній Португалії Свевське королівство, а також Аланську державу в Центральній і Південній Португалії.

Наприкінці VI століття португальських свевів і аланів підкорили вестготи. Це була одна з гілок готського народу, який після втрати власної держави в Україні, мігрував до Середземномор'я, де заклав Італійське та Іспанське королівства.

На початку VIIІ століття португальські терени були завойовані мусульманами. Частину війська завойовників складали раби, так звані сакаліби (слов'яни), набрані зі Східної Європи. У ХІ столітті, після розпаду Кордовського халіфату, деякі раби-вояки стали очільниками тайф на землях Португалії.

Португальська держава постала в ході Реконкісти. Її засновником був Генріх Бургундський (10661112), перший португальський граф. За португальською середньовічною легендою він вважався сином угорського короля Андраша І, чоловіка київської князівни Анастасії.

Під час Тридцятилітньої війна (16181648) українські козаки брали участь на боці католицького іспансько-португальського союзу проти протестантської коаліції, підтримуваної Османами і Московією.

Новітня[ред. | ред. код]

Посольство України в Лісабоні.

Португалія визнала незалежність України 7 січня 1992 року, дипломатичні відносини встановлено через неповних три тижні, 27 січня 1992 року.

У березні 2000 року в Лісабоні Україна відкрила Дипломатичне представництво України, яке з жовтня 2001 року переорганізовано у Посольство України в Португалії.

Посольство Португалії в Україні відкрито у грудні 1993 в Києві[1].

Посольства[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Україна та Португалія. Політичні відносини. Посольство України в Португальській Республіці. Процитовано 10 березня 2016. 

Джерела[ред. | ред. код]

  • Livermore H. V. History of Portugal. Cambridge: University Press, 1947.

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Українсько-португальські відносини