Українські радіосистеми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

ЗАТ Українські радіосистеми — телекомунікаційна компанія України, з 2010 року поглинена компанією «Київстар».

Історія[ред. | ред. код]

ЗАТ «Українські радіосистеми» створено в 1995 році з метою просування на ринок України передових технологій в області телекомунікацій.

З 29 вересня 1995 року — «УРС» є повноправним членом Загальноєвропейської Асоціації операторів — MoU, а з липня 1997 року — повноправним член Асоціації операторів GSM MoU.

ЗАТ «УРС» був другим оператором в Україні (після ЗАТ «Український Мобільний Зв'язок»), що запустив мережу GSM в Україні.

Значна частина акцій ЗАТ УРС належала корейській компанії Daewoo [джерело?]. Після того як Daewoo збанкрутувало, зупинилось фінансування, і оператор не зміг розбудовувати мережу і конкурувати з UMC та Київстаром.

Працював оператор під ТМ WellCOM. 2004–2005рр оператор різко починає розширювати свою мережу, на гроші групи «Приват» [джерело?], і на ринок виходять бренди

«МОБІ» та «privat:mobile» (віртуальний оператор створений ПриватБанком, який лише використовував потужності мережі УРС, а менеджмент, білінг, розповсюдження та реклама були незалежні від УРС). Бренд Мобі проіснував не довго, оскільки у 4 листопад 2006 року ВАТ ВимпелКом при підтримці «Альфи» купив 100% акцій УРС, і почалась підготовка до роботи під брендом Beeline.

Компанія «Українські радіосистеми» обійшлась Вимпелкому та Альфі в 231 мільйон доларів. Угода викликала різке незадоволення норвезьких акціонерів. Конфлікт між великими акціонерами «Вимпелкома» норвезької Telenor і російської Altimo (в минулому"Альфа-Телеком") розгорівся в кінці 2005. Власники компаній розійшлись відносно погляду щодо виходу на український ринок. Вони планували вийти через іншого мобільного провайдера «Київстар», оскільки Telenor вже володіла контрольним пакетом акцій цього оператора. В підсумку норвезька сторона ініціювала декілька позовів про незаконність придбання «Українських радіосистем»[1].

З 2005 року «УРС» стає частиною групи компаній «Вимпел Комунікації», що надають послуги мобільного зв'язку під брендом Beeline в 7 країнах світу й обслуговують понад 50 млн абонентів.

11 квітня 2006 року, компанія ЗАТ «Українські радіосистеми» починає надавати послуги мобільного зв'язку під торговельною маркою Beeline. Про це було офіційно оголошено на прес-конференції в Києві генеральним директором ВАТ «ВимпелКом» Олександром Ізосімовим[2].

З 1 лютого 2007 року всі абоненти компанії «Українські радіосистеми», що обслуговувалися під торговельною маркою WellCOM, переходять на обслуговування під ТМ Beeline[3].

Поглинання[ред. | ред. код]

У жовтні 2010 року українські телекомунікаційні оператори — «Київстар» та «Beeline-Україна» (ПрАТ «Українські радіосистеми» і ТОВ «Голден Телеком») розпочали процес інтеграції[4].

З 1 жовтня 2012 власником 100% акції є ПрАТ «Київстар».

Об'єднана компанія надає телекомунікаційні послуги під брендами Київстар, djuice та Київстар-Бізнес[5].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]