Українці Фінляндії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Українці Фінляндії
Тип Культурна некомерційна організація
Рік заснування 19 листопада 2009
Розташування Турку, Фінляндія
Вебсайт ukrfin.fi

Українці Фінляндії (фін. Suomen Ukrainalaiset, англ. Ukrainians in Finland) — культурна організація української діаспори у Фінляндії. Штаб-квартира якої знаходиться у м. Турку.

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Об'єднання покликане згуртовувати і представляти українців, що постійно мешкають у м. Турку та Фінляндії, зберігати досягнення української культури, поширювати знання про Україну.

До складу Товариства входять українці і фіни з різних міст Фінляндії, а тому мовами Товариства є українська та фінська.

У рамках Товариства діє гурток розвитку фінської мови та українського класу у м. Турку, а також спортивна секція.

Історія[ред. | ред. код]

Товариство було засновано 19 листопада 2009.

З самої реєстрації Товариство діяло, як окрема та повністю незалежна організація.

Діяльність Товариства[ред. | ред. код]

2009 члени Товариства взяли участь у Конгресі «Сила жінок у Скандинавії» (англ. «Woman's power in the Nordic region»), у проекті «Позитивний досвід інтеграції» (фін. «Positiivinen erityiskohtelu paluumuuttoprosessissa-hanke»), відкрили полички української літератури у бібліотеці м. Турку[1], презентовано Україну показом короткометражного фільму «Україна запрошує» на міжнародному святі, призначеному Дню незалежності Фінляндії[2].

2010 Товариством було проведено низку акцій до 24-ї річниці Чорнобильської катастрофи, серед яких виставка робіт фотохудожника з м. Києва А. Марущенко про Чорнобильську катастрофу, лекція Юліани Білякович про Чорнобильську зону[3], а також було проведено Український тиждень[4][5]

2011 Товариство провело заходи, присвячені 25-м роковинам Чорнобильської аварії.[6], взяло участь у виставці Андрія Жолдака[7], у фестивалі «Маленький двір Пітера» (фін. «Pikku Pietarin Piha»)[8], а також 16 вересня 2011 під патронажем Посольства України у Фінляндії та Кіностудії ім. Довженка Товариство Українців Фінляндії провело «День українського кіно» у Головній Міській Бібліотеці м. Турку.

2016 Товариство разом з мерією м. Турку відкрили, на офіційних засадах, клас з вивчення української мови та культури[9] для дітей шкільного віку міста Турку та регіону Турку. З 2017 року також й у Парайнен.

2018 році за підтримки Товариства у Турку була організована сама велика виставка Марії Примаченко за межами України.

2022 році Товариство відкрило "Український центр" у місті Турку та "Центр допомоги біженцям" у Райсіо у співпраці з муніципалітетами.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]