Українці Фінляндії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Українці Фінляндії
Тип Культурна некомерційна організація
Рік заснування 19 листопада 2009
Розташування Турку, Фінляндія
Вебсайт ukrainians.fi/uk/

Українці Фінляндії (фін. Suomen Ukrainalaiset, англ. Ukrainians in Finland) — культурна організація української діаспори у Фінляндії. Штаб-квартира якої знаходиться у м. Турку.

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Об'єднання покликане згуртовувати і представляти українців, що постійно мешкають у м. Турку та Фінляндії, зберігати досягнення української культури, поширювати знання про Україну.

До складу Товариства входять українці і фіни з різних міст Фінляндії, а тому мовами Товариства є українська та фінська.

У рамках Товариства діє гурток розвитку фінської мови та українського класу у м. Турку, а також спортивна секція.

Історія[ред. | ред. код]

Товариство було засновано 19 листопада 2009.

До офіційної реєстрації Товариство діяло за підтримки «Товариства Українців у Фінляндії»[1], а після реєстрації перетворилося на повністю незалежну організацію. Обидва товариства підтримуючи дух єднання зберігають теплі стосунки між собою, а також мають спільний герб.

Діяльність Товариства[ред. | ред. код]

2009 члени Товариства взяли участь у Конгресі «Сила жінок у Скандинавії» (англ. «Woman's power in the Nordic region»), у проекті «Позитивний досвід інтеграції» (фін. «Positiivinen erityiskohtelu paluumuuttoprosessissa-hanke»), відкрили полички української літератури у бібліотеці м. Турку[2], презентовано Україну показом короткометражного фільму «Україна запрошує» на міжнародному святі, призначеному Дню незалежності Фінляндії[3].

2010 Товариством було проведено низку акцій до 24-ї річниці Чорнобильської катастрофи, серед яких виставка робіт фотохудожника з м. Києва А. Марущенко про Чорнобильську катастрофу, лекція Юліани Білякович про Чорнобильську зону[4], а також було проведено Український тиждень[5][6]

2011 Товариство провело заходи, присвячені 25-м роковинам Чорнобильської аварії.[7], взяло участь у виставці Андрія Жолдака[8], у фестивалі «Маленький двір Пітера» (фін. «Pikku Pietarin Piha»)[9], а також 16 вересня 2011 під патронажем Посольства України у Фінляндії та Кіностудії ім. Довженка Товариство Українців Фінляндії провело «День українського кіно» у Головній Міській Бібліотеці м. Турку.

2016 Товариство разом з мерією м. Турку відкрили, на офіційних засадах, клас з вивчення української мови та культури[10] для дітей шкільного віку міста Турку та регіону Турку.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]