Українці в Мельбурні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Українські прапори на площі Федерації з нагоди Дня Незалежності України
Українська церква в Ессендоні

Українські іммігранти почали масово прибувати до Мельбурна починаючи з 1949 року. Спочатку українці селилися у районі Південного Мельбурна[en], де згодом у 1953 році відкрили перший український народний дім.

Громада оголосила про збір коштів на придбання нового приміщення, таким чином у 1960 році була куплена будівля в Ессендоні[en] (англ. Essendon), де після капітального ремонту було відкрито новий український народний дім. Поступово Ессендон стає центром українського життя у Великому Мельбурні, тут базуються:[1]

Осередки української спільноти Мельбурна знаходяться також[3][4][5][6][7]:

Найбільш помітними щорічними суспільними подіями, які проводить українська громада Мельбурна є: міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика проходить в університеті Монаша, всеавстралійський фестиваль українського танцю) — Гопак в парку (англ. Hopak in the Park)[8] відбувається в парковій зоні Королівські Володіння[en]) на сцені просто неба Музичний Ринг Сідні Маєра[en], відзначення Дня Незалежності України в приміщені концертного залу The Edge на центральній площі міста площі Федерації, вшанування пам'яті жертв Голодомору, святкування Різдвяних і Великодніх свят.

Державне SBS радіо[en]) та муніципальне радіо 3ZZZ[en] серед іншого ведуть мовлення українською мовою.[9][10] У 2013 році відбулося значне скорочення мовлення українською, як у цілому і іншими європейськими мовами на користь мовлення азійськими мовами.

Персоналії[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]