Укроп (неологізм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Укроп» (укр. кріп) — російськомовний неологізм, інтернет-мем, зневажлива назва українців. В російських шовіністичних колах використовується для визначення належності особи до українського патріотичного руху. В 20142015 роках неофіційно та нечисельно використовувався окремими українськими військовими в зоні АТО як саркастичний та тотемний символ. Вперше представлений Президентом України Петром Порошенком у Маріуполі на початку вересня 2014. Автор першого дизайну — художник Андрій Єрмоленко[1]. В подальшому дизайн символа був перероблений на партійну символіку і втратив популярність у війську.

Історія використання[ред. | ред. код]

В російських шовіністичних колах[ред. | ред. код]

Неологізм вперше з'явився в колах агресивних російських шовіністів як образливе прізвисько українських патріотів. В оригіналі мав негативний зміст.

Під час війни на сході України використовувався як прізвисько представників українських силових структур. Вперше щодо військових термін був застосований Стрєлковим-Ґіркіним як шифр-код під час радіоперемовин з представниками теротистичних ДНР та ЛНР.

В Україні[ред. | ред. код]

Використовувався на власний розсуд окремими військовими як тотемний символ в значенні «УКРаїнський ОПір», окремі військові застосовували нарукавні шеврони з малюнком кропу, але значного поширення символ не отримав.

З часом термін став популярним серед частини суспільства, переважно російськомовних, та набув поширення як назва однойменного політичного проекту[2], дизайн символу був перероблений, після чого символ втратив популярність у війську.

Коментуючи використання політиками відомого логотипу, позаштатний радник міністра інформаційної політики та народний депутат Олександр Бригинець зазначив, що на його думку:

«Шеврони „Укроп“, які останні місяці домінували в зоні АТО, поступово зникають. Бійці обурені, що партія Коломойського вкрала у них назву і символ, які вони здобули в боях, але носити його вже не хочуть. Кажуть, хай платить, щоб ми його рекламували»[3].

Цікаві факти[ред. | ред. код]

В Facebook існувала спільнота Укроп[4] з 25 000 учасників, яка в травні 2015 році була видалена адміністрацією мережі через розміщення світлини на підтримку кримських татар[5].

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]