Укрінформ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Українське національне інформаційне агентство
Тип державне підприємство
інформаційне агентство
Заснування 16 березня 1918[1] 
Штаб-квартира вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ, 01001.
Ключові особи Олександр Харченко[2]
Галузь Інформаційна агенція
Власник(и) Міністерство інформаційної політики України
Код ЄДРПОУ 00015332
Сайт ukrinform.ua


Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» — державне інформаційне агентство, яке щодня публікує близько 500 інформаційних та аналітичних повідомлень українською, російською, англійською, іспанською, німецькою, французькою та китайською мовами, та майже 200 оригінальних фотознімків.

Історична довідка[ред.ред. код]

Укрінформ

Українське телеграфне агентство почало діяти 16 березня 1918 року.

Наприкінці 1918 року служба інформації стала називатися Бюро української преси (БУП).

На початку січня 1920 воно було реорганізоване в Всеукраїнське бюро Російського телеграфного агентства (УкРОСТА).

У квітні 1921 року УкРОСТА перейменовано на Радіотелеграфне агентство України (РАТАУ) і стало функціонувати як установа урядової інформації УСРР.

Згідно з положенням, затвердженим ВУЦВК 14. 1. 1922, головним завданням РАТАУ була організація регулярного обміну інформаціями про події в СРСР і за його межами та інформація урядових органів УРСР і всієї періодичної преси УРСР. РАТАУ мало обмінюватися інформаціями з телеграфними агентствами ін. держав і організувати відділи і мережу кореспондентів при дипломатичних і торг. місіях та представництвах УРСР за кордоном. З утворенням 1925 Телеграфного Агентства Сов. Союзу (ТАСС) йому підпорядковано РАТАУ. функції якого обмежено інформаціями про внутр. події і справи УРСР та діяльність УРСР в ООН.

У 1990 році РАТАУ перейменовують на Укрінформ.

У 1996 році на базі ліквідованого Українського національного інформаційного агентства утворено Державне інформаційне агентство України (ДІНАУ).

У 2000 році згідно з указом Президента України Державному інформаційному агентству України (ДІНАУ) надано статус національного і агентство перейменовано на Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».[3]

У 2015 році Укрінформ суттєво оновився і став частиною Мультимедійної платформи іномовлення України[4].

Сучасний стан[ред.ред. код]

Укрінформ співпрацює з багатьма зарубіжними інформаційними інститутами, у тому числі і світовими, на основі двосторонніх угод. Очолює агентство генеральний директор.

Укрінформ єдиний від України член Європейського Альянсу інформаційних агентств, а також член Асоціації національних інформаційних агентств країн Причорномор'я — ПАНІА, який головував у ній протягом 2007 року.

Центральний офіс агентства знаходиться в Києві за адресою: 01001, Київ-1, МСП, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Сьогодні Укрінформ має найбільшу мережу регіональних і закордонних корпунктів.

В Україні агентство представлено власними кореспондентами і фотокореспондентами в усіх областях України.

Зарубіжні кореспонденти агентства оперативно інформують про події з Бельгії, Канади, Молдови, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Росії, США, Франції, країн Балтії та інших.

Агентство випускає десятки професійних інформаційних продуктів: стрічки, інформаційні пакети та вісники.

Одержувачами інформації Укрінформу є державні структури, газети різних рівнів та телерадіокомпанії України, підприємства, організації, комерційні фірми, посольства і консульства, підприємства, банки, зарубіжні споживачі.

Інформаційні стрічки Укрінформу отримують за угодами 26 зарубіжних агентств, серед яких, зокрема: ІТАР-ТАСС (Росія), МТІ (Угорщина), TASR (Словаччина), ТАНЮГ(Сербія), БТА (Болгарія), Сіньхуа (Китай), БілТА (Білорусь), ЕЛЬТА (Литва), АзерТадж (Азербайджан), КАБАР (Киргизстан); зарубіжні посольства в Україні, передплатники у США, Канаді, ФРН, Королівстві Бельгія, Республіці Болгарія, Республіці Польща, Австралії.

Наявний в Укрінформі Прес-центр забезпечує професійну підготовку та проведення прес-конференцій, брифінгів, круглих столів, Інтернет-конференцій, відеомостів, презентацій, семінарів, виставок та гарячих телефонних ліній.

В інтернеті[ред.ред. код]

У вільному доступі на серверах агентства розміщено сайти «Укрінформ новини», «Укрінформ фото».

Сайт «Укрінформ новини» — це новини України та світу в оперативному режимі українською, російською, англійською, іспанською, німецькою та китайською мовами. Інформація й фотоматеріали про владу, суспільство, політику, економіку, бізнес, фінанси, освіту, культуру, медицину, релігію, спорт, міжнародне життя, надзвичайні події тощо широко представлені кореспондентами агентства з кожного регіону України та з-за кордону і у будь-який час доступні користувачам.

Сайт «Укрінформ фото» — це оперативна фотоінформація про події в Україні і світі: фоторепортажі, фотодобірки та інша фотопродукція з інформаційним супроводом українською, російською та англійською мовами у режимі on-line, що розміщуються на фотосервері й доступні передплатникам будь-коли.

Укрінформ має найбільший в Україні історичний фотоархів. Фотоколекція агентства налічує більше 500 000 знімків. Регіональні та закордонні фотокореспонденти Укрінформу працюють із найсучаснішим обладнанням, щодня поповнюють колекцію десятками нових фоторепортажів важливих та цікавих подій.

Укрінформ надає фотосервіс у РФ, Білорусь, Вірменію, Узбекистан, Молдову, Польщу, Чехію тощо.

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]