Ульва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ульва
Морський салат (Ulva lactuca)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Зелені водорості (Chlorophyta)
Клас: Ульвофіцієві (Ulvophyceae)
Порядок: Ульвальні (Ulvales)
Родина: Ульвові (Ulvaceae)
Рід: Ульва (Ulva)
Linnaeus, 1753
Синоніми
  • Enteromorpha Link in Nees, 1820
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Ulva
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Ulva
EOL logo.svg EOL: 9919
ITIS logo.svg ITIS: 6559
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 3118

Ульва (Ulva) — рід зелених водоростей родини Ульвові (Ulvaceae). Поширені в морях помірного і субтропічного поясу. В Україні в Чорному та Азовському морях.

Опис[ред.ред. код]

Найсприятливіші умови для рослин цього роду — невеликі бухти і затоки, що добре прогріваються сонцем. Досягають довжини 0,3-1,5 м. В основі є клітини з ризоїдами, що створюють підошву, якою водорість прикріплюється до дна.

Значення[ред.ред. код]

Ці водорості є кормом для багатьох підводних мешканців. Багато видів риб (атериноподібні, сарганоподібні та ін.) метають на них ікру. Морський салат (Ulva lactuca) в багатьох країнах, зокрема Японії, Кореї вживається в їжу, зокрема йде на приправи. Вони багаті залізом, марганцем, йодом, іншими мікроелементами, а також вітамінами, амінокислотами. Ульву часто застосовують у комплексних програмах по зниженню ваги з метою нормалізації обміну речовин в організмі людини.

Небезпека для здоров'я[ред.ред. код]

Гниття водоростей випаровують велику кількість сірководню та токсичних газів. У серпні 2009 року велику кількість цих водоростей викинуло на пляжі Бретані, Франція, і через це трапилось два інциденти. Недалеко від муніципалітету Сен-Мішель-ан-Грев після вдихання парів ульви вершник знепритомнів, а його кінь помер. Другий випадок стався з водієм вантажівки, котрий вивозив гнилі водорості з узбережжя[1].

Види[ред.ред. код]

Список видів згідно World Register of Marine Species (2012)[2]:

Не виключено й відношення до цього роду ентероморфи азовської (Enteromorpha maeotica), назва якої вважається валідною[Ким?], в той час як рід Enteromorpha зведений в синонім до ульви.[3]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Seaweed suspected in French death. BBC. September 7, 2009. Процитовано September 7, 2009. 
  2. M.D. Guiry (2012). Ulva Linnaeus, 1753. У M. D. Guiry & G. M. Guiry. AlgaeBase. National University of Ireland, Galway. World Register of Marine Species http://www.marinespecies.org/. Процитовано February 11, 2012. 
  3. M.D. Guiry (2013). Enteromorpha maeotica Proshkina-Lavrenko, 1945. У M. D. Guiry & G. M. Guiry. AlgaeBase. National University of Ireland, Galway. World Register of Marine Species http://www.marinespecies.org/. Процитовано September 16, 2013.