Ультиматум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ультима́тум (лат. ultimatum — доведене до кінця) — вимога, пов'язана з обмеженням часу, який даний на її виконання, а також з погрозою серйозних наслідків у випадку її невиконання.

Ультиматум є демонстрацією небажання якого-небудь роду переговорів. Ультиматуми застосовуються насамперед в політиці і часом передують оголошенню війни. Іноді ультиматуми зустрічаються й в інших соціальних сферах, наприклад в особистому житті або у економіці. З етичної точки зору ультиматуми в наш час оцінюються скоріше негативно, особливо якщо вони пов'язані з шантажем. Проте в певних політичних ситуаціях ультиматуми здатні запобігти більшому злу.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Т. І. Шинкаренко. Ультиматум // Українська дипломатична енциклопедія : у 2 т. / Л. В. Губерський (голова). — К. : Знання України, 2004. — Т. 2. М — Я. — 812 с. — ISBN 966-316-045-4.
  • О. Бабкіна. Ультиматум // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін. — К.: Парламентське видавництво, 2011. — с.736 ISBN 978-966-611-818-2

Посилання[ред.ред. код]