Ультрабук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ультрабук Asus UX21

Ультрабу́к (англ. Ultrabook) - надзвичайно тонкий і легкий субноутбук, що має ще компактніші габарити та низьку вагу в порівнянні зі звичайними субноутбуками, але при цьому - більшість характерних рис повноцінного ноутбука.

Термін став широко розповсюджуватися 2011 року, після того як корпорація Intel презентувала новий клас мобільних ПК - ультрабуки[1], концепт компаній Intel і Apple, розроблений на основі випущеного в 2008 році субноутбука Apple MacBook Air [2].

Опис[ред. | ред. код]

Ультрабуки менші за звичайні ноутбуки, але дещо більші нетбуків. У цих пристроях намагатимуться поєднати портативність, невелику масу, велику автономність роботи та інші переваги планшетів, використовуючи при цьому корпус лептопу (великий екран, клавіатура)[3]. Вони оснащуються невеликим рідкокристалічним дисплеєм від 11 до 13,3[4] дюймів, мають компактні розміри - товщина до 20 мм і масу до 1,4 кг. Внаслідок малих розмірів ультрабуки мають малу кількість зовнішніх портів і не мають DVD-приводу.

На відміну від дешевих нетбуків, що з'явилися на ринку 2008 року, ультрабук респектабельніший і дорогий мобільний комп'ютер, що має збільшену обчислювальну потужність і тривалість автономної роботи від вбудованої акумуляторної батареї. При цьому ультрабуки приблизно повинні укладається в ціновий діапазон 800-1000 доларів США [1].

За планами корпорації Intel 2012 року, у міру здешевлення сенсорних екранів і з випуском ОС Microsoft Windows 8, виробники представлять моделі ультрабуків з сенсорними екранами і тоді вони зможуть скласти конкуренцію популярним планшетам [5][6].

Апаратна платформа[ред. | ред. код]

2011 року ультрабуки будуються на мобільній платформі компанії Intel, в основі якої лежать процесори на мікроархітектурі Sandy Bridge [7].

А в 2012 році за планами виробників друге покоління ультрабуків буде будуватись на новій мобільній платформі компанії Intel, в основі якої лежатимуть процесори на енергоефективній мікроархітектурі Ivy Bridge [8][5].

Програмна платформа[ред. | ред. код]

Зазвичай ультрабуки постачаються в комплекті з ОС Microsoft Windows 10, але можуть постачатися і з ОС на базі Linux.

Ультрабуки MacBook Air компанії Apple постачаються в комплекті з ОС Apple macOS.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]