Уманський тепличний комбінат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Уманський тепличний комбінат»
Тип бізнес-підприємство
Спеціалізація вирощування овочів
Гасло 12 місяців літа
Засновано 5 березня 1974
Штаб-квартира Умань, Україна Україна
Адреса вул. Дерев’янка, 26 м.Умань, Черкаська обл., Україна
Продукція огірки, помідори
Власник(и) Гордій Микола Васильович
Сайт utk.org.ua

«Уманський тепличний комбінат» — підприємство харчової промисловості України, теплиця, зайняте у галузі вирощування та реалізації помідорів, та огірків (Огірок звичайний). Адміністрація та основне підприємство розташовані за адресою: 20300, вул. Дерев’янка, 26, місто Умань, Черкаська область, Україна

Історія[ред. | ред. код]

Підприємство «Уманський тепличний комбінат» засноване в 1974 році як Уманський міжколгоспний навчально-виробничий тепличний комбінат. Його засновником та першим директором є Руденко Андрій Олександрович. Другим директором став Микола Васильович Гордій, з часом, відомий агроном, Заслужений працівник сільського господарства України .

Незабаром після створення комбінат стає незмінним учасником і лауреатом ВДНГ УРСР та СРСР, де 1979 року нагороджується золотою медаллю. У 1981 р. виходить на міжнародну арену - бере участь у виставці «Агро-81», що проходила у німецькому місті Лейпцигу.

Новий етап в історії підприємства починається з 2002 року. Загальними зборами трудового колективу приймається доленосне рішення про реструктуризацію, тобто створення підприємства ринкового типу, що позитивно позначилося на стані комбінату.

2003 рік став фактично роком другого народження уманського тепличного комбінату. Почалося нарощення виробництва сільськогосподарської продукції закритого ґрунту, значно зросли обсяги інвестування коштів у виробництво, покращилася продуктивність праці, суттєво підвищився рівень оплати праці.

У 2006 році було завершено будівництво частини теплиць європейського типу, придбано новітню сортувальну лінію, що остаточно перетворило підприємство на сучасне овочеве виробництво. Тоді ж була представлена споживачам нова торгова марка - «З ГРЯДКИ». Почався новий відлік нашої історії.

Комбінат взяв курс на будівництво нових виробничих площ, розширення та переоснащення виробництва. Так у 2004 році було введено в експлуатацію 2 га нових теплиць європейського типу, у 2005 році – ще 2 га, у 2006 – 4 га. Сьогодні ведуться роботи по завершенню будівництва чергових 10 га теплиць в м. Тальне.

Створено власну логістичну службу. На комбінаті у 2000 році створено єдину в Україні с/г лабораторію ґрунтів, води та добрив.

Комбінат зумів реалізувати ряд масштабних інвестиційних проектів, до виконання яких запрошуються провідні західні компанії та спеціалісти. УТК і торгова марка «З ГРЯДКИ» сьогодні - візитна картка українського овочівництва.

Уманський тепличний комбінат.jpg

Економічні показники[ред. | ред. код]

З кожним роком йде нарощування виробництва (вирощування) продукції комбінату:

2006 рік: томати - 6 492 тонни; огірки - 1677 тонн

2007 рік: томати - 8100 тонн; огірки - 2757 тонн

Асортимент продукції[ред. | ред. код]

Помідори: томат червоний, біф-томат, томат китицевий, томат рожевий, томат жовтий.

Огірки: огірок партенокарпічний шипуватий, огірок партенокарпічний гладкий.

Ринки збуту[ред. | ред. код]

  • ТОВ «METRO Cash & Carry»
  • ЗАТ «Фоззі»
  • ЗАТ «Фруктова овочева компанія»

Сертифікати та нагороди[ред. | ред. код]

Державні нагороди і відзнаки директорів комбінату:

  • Орден «Трудового Червоного Прапора» — Руденко Андрій Олександрович — 1975 рік.
  • Орден «Дружби Народів» — Гордій Микола Васильович — 1986 рік.
  • Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» — Гордій Микола Васильович — 1999 рік.
  • Грамота Президії Верховної Ради України — Гордій Микола Васильович.
  • Золота медаль ВДНГ УРСР — Гордій Микола Васильович.

Посилання[ред. | ред. код]