Умовно-безплатне програмне забезпечення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Умовно-безоплатне програмне забезпечення (пор.☃☃ або trialware чи demoware)☃☃— (за способом розповсюдження до кінцевого користувача (споживача)) тип застосунків, які є можливим звантажити, встановити та використовувати (зазвичай упродовж 30-денного періоду, по закінченню якого висувається вимога сплатити за користування застосунком далі чи видалити його) без плати; тж. на ринку застосунків означає спосіб/метод дистрибуції пропрієтарного ПЗ (власницького, комерційного), що пропонує споживачу випробувати застосунок перш ніж придбавати його (т.зв. принцип «try & buy») проте з обмеженими можливостями (неповнофункціональна або демонстраційна версія), терміном дії (тріяльна версія), вбудованим надокучливим нагадуванням про необхідність придбати/сплатити за використання. В угоді зі споживачем про користування (т.зв. ліцензії кінцевого користувача, англ. EULA) також може обумовлюватися виключне некомерційне/непрофесійне (особисте/«домашнє») використання об'єкта авторських прав.

Застосунок, що поширюється як умовно-безоплатний, надається користувачам безоплатно. Звичайно користувач платить тільки за час завантаження файлів через Інтернет або за носій (дискету чи CD-ROM). Протягом певного терміну, що становить зазвичай тридцять днів, він може користуватися програмою, тестувати її, освоювати її можливості.

Якщо після закінчення цього терміну користувач вирішить продовжити використання застосунку, він зобов'язаний купити його (зареєструватися), заплативши авторові певну суму. В іншому випадку користувач повинен припинити використання застосунку та видалити його зі свого комп'ютера.

Див. також[ред. | ред. код]