Універмаг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інтер'єр універмагу у Каліфорнії, США

Універмаг, універсальний магазин — велике підприємство роздрібної торгівлі, що має у продажу майже всі види непродовольчих (часто і продовольчих) товарів. Переважно розміщені в окремих спорудах або є частиною торгових центрів. Порівняно з іншими типами крамниць універмаги мають вищу рентабельність[джерело?]. Наявність в універмазі великого асортименту товарів дає змогу споживачам купити в одному приміщенні усі потрібні товари з мінімальною витратою часу.

Україна[ред. | ред. код]

Станом на 1978 рік в УРСР було 914 універмагів, з них 767 у системі споживчої кооперації. Тільки 147 універмагів системи державної торгівлі відповідали тогочасним нормам магазинів (понад 1 000 м² площі). Універмаги були лише у кожному третьому місті УРСР. Першим Універмагом з самообслуговуванням в Україні і в СРСР був ЦУМ (Центральний універсальний магазин) у Вінниці (1969).

Найбільшими універмагами сьогодні є Універмаг «Україна» (Київ), Київський ЦУМ, «Білий лебідь» у Донецьку тощо.

Універмаги в інших країнах світу[ред. | ред. код]

Серед найвідоміших в Європі універмагів: Галерея Лафайєт (Galeries Lafayette, Париж), Ель Корте Інґлес (El Corte Inglés, Мадрид), Harrods (Лондон), КаДеВе (KaDeWe, Kaufhaus des Westens, Берлін) та ін.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]