Університет Авіньйона і Воклюза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Університет Авіньйона і Воклюза
UniversiteAvignon-Entree.jpg
Оригінальна назва Université d'Avignon et des Pays de Vaucluse
Тип університет
Країна Bannière de France style 1500.svg Франція
Розташування Авіньйон
Засновано 1303 (до 1793), нове заснування – 1984
Президент Еммануель Етіс
(Emmanuel Ethis)
Студентів 7542 (2005-2006)
Адреса Авіньйон (Франція)
Сайт univ-avignon.fr

Університет Авіньйона і Воклюза (скор. Університет Авіньйона, Авіньйонський університет, фр. Université d'Avignon et des Pays de Vaucluse) — французький університет, що відноситься до академії Екс-Марсель.

Історія[ред.ред. код]

На противагу Сорбонні, заснованої в Парижі французькими королями, 2 липня 1303 року папа римський Боніфацій VIII заснував у Авіньйоні університет на базі існуючих медичної, теологічної шкіл та школи граматичних мистецтв. Університет складався з 4 факультетів і підтримувався з папської скарбниці. 5 травня того ж року король Сицилії і граф Провансу Карл II Анжуйський дарував університетові незалежність. Після перенесення резиденції папства в Авіньйон (1309—1377) Університет Авіньйона став стрімко розвиватися, так само як і сусідні університети в Монпельє та Екс-ан-Провансі. Однак, після повернення папства до Риму університет було обмежено в правах на користь єзуїтів та їхніх семінарій. Після французької революції всі університети у Франції були закриті за декретом від 15 вересня 1793 року.

У 1963 році в Авіньйоні було відкрито відділення Університету Екс-Марсель I (Вищий науковий центр освіти), а потім відділення й інших факультетів, які до 1972 року стали університетським центром. Незалежний Університет Авіньйона і Воклюза було утворено 17 липня 1984 року.

Структура[ред.ред. код]

В даний час в університет входять 4 факультети і 2 інститути.

  • Факультети:
    • Філологічний і суспільних наук
    • Точних та природничих наук
    • Прикладної факультет наук та лінгвістики
  • Університетський інститут технології
  • Університетський професійний інститут

Посилання[ред.ред. код]