Університет Бордо I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Університет Бордо I — французький університет, відноситься до Академії Бордо, розташований в передмісті Бордо Таланс. Заснований в 1971 році [1]. У 2010 році університет посів 301-400 місце в академічному рейтингу університетів світу [2].

Історія[ред.ред. код]

Маєток О-Каре в Талансе.

Внаслідок травневих заворушень 1968 році указом Едгара Фора університет Бордо, як і багато французькі університети, розформований на дрібніші: Бордо I, Бордо II і Бордо III. У 1971 році офіційно створено Університет Бордо I, основна спрямованість якого: право, економіка і точні науки. У 1995 році вирішено залишити в університеті Бордо I тільки факультети точних наук і технологій, факультети права та економіки переїжджають в ново створений університет Бордо IV. У 2009 році створюється політехнічний інститут Бордо, який об'єднує 6 інженерних шкіл міста Бордо [3] [4].

Структура[ред.ред. код]

До складу університету входить 5 факультетів, Технологічний університетський інститут Бордо I, Політехнічний інститут Бордо і докторська школа Аквітанії наук про Всесвіт. Так само в університеті є два допоміжних департаменти: Департамент Лісанс, який координує роботу і навчання на першому циклі вищої освіти — Лісанс, і університетський науковий департамент Ажена, який займається розробкою і впровадженням нових технічних і наукових дипломів [5]

Факультети:

  • Факультет математики та інформатики.
  • Факультет фізики.
  • Факультет хімії.
  • Факультет біології.
  • Факультет наук про море і землю.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]