Університет Васеда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пам'ятник Окумі Сігенобу в університеті

Університе́т Васе́да (яп. 早稲田大学 Васеда Дайгаку; або 早大 Содай у скороченій формі) — приватний університет в Японії. Розташований на півночі району Сіндзюку, Токіо.

Історія[ред.ред. код]

Університет Васеда був заснований у 1882 році Окумою Сіґенобу — вченим і політиком періоду Мейдзі, що походив з роду самураїв. В 1902 заклад одержав статус університету. Більша частина будівель була зруйнована в ході бомбардувань Токіо в заключний період Другої Світові війни, але університет був відновлений і знову запрацював у 1949.

У числі найзнаменитіших факультетів Університету Васеда — філологічний. До числа його випускників належать знамениті автори Харукі Муракамі й Тавара Маті. Бібліотека Університету має у своєму розпорядженні унікальну колекцію, що успішно пережила бомбардування й втрати військового періоду, на відміну від багатьох інших. У силу цього бібліотека служить коштовним ресурсом для студентів передвоєнного періоду розвитку японської історії, культури й літературної творчості.

Університет Васеда також відомий як свого роду «стартовий майданчик» для японських політиків, за своїм статусом цей навчальний заклад нагадує російський МГІМО радянського періоду.

Випускники[ред.ред. код]

Див. також: Категорія:Випускники університету Васеда

Шість японських прем'єр-міністрів післявоєнного періоду закінчили саме Університет Васеда: Ісібасі Танзан (19561957), Такесіта Нобору (19871989), Кайфу Тосікі (19891991), Обуті Кейдзо (19982000), та Морі Йосіро (20002001), в тому числі й теперішній — Нода Йосіхіко (2011—). Серед останніх десяти прем'єр-міністрів, четверо закінчили Університет Васеда, двоє — Університет Кейо і тільки один — Токійський університет. Випускником Університету Васеда є навіть керівник японської соціалістичної партії Судзукі Мосабуро. А також видатний архітектор сучасності Кійонорі Кікутаке — основоположник метаболізму в архітектурі. Мун Сон Мьон (1941—1943).

Інші випускники[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

  • 9350 Васеда - астероїд, названий на честь університету.

Посилання[ред.ред. код]