Університет Стоні-Брук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Університет штату Нью-Йорк у Стоуні-Брук
geo:40.914224,-73.11623
Міжнародна назва Stony Brook University
Тип державний
Країна  США
Засновано 1957
Президент Maurie D. McInnis
Бюджет $341.9 млн (2019 рік)
Студентів 26,814 (2019 рік)
Співробітників 5379 осіб (вересень 2020)[1]
Кольори          
Приналежність Університет штату Нью-Йорк
Членство у
 • Федерація цифрових бібліотекd[3], Асоціація наукових бібліотекd[2], Центр для наукових бібліотекd[4][5], W3C[6][6], Коаліція мережевої інформаціїd[7][8], New York Genome Centerd, arXiv.org[9], Association of Public and Land-grant Universitiesd[10], ORCID[d][11], Асоціація американських університетів[12][13], Association of American Colleges and Universitiesd[14] і Американська рада з питань освітиd[15]
 • Мова викладання англійська
  Випускники Категорія:Випускники Університету Стоні-Брук
  Штаб-квартира Стоуні-Брук
  Адреса 100 Nicolls Road, Stony Brook, NY, 11794
  Сайт [http:// www.stonybrook.edu]
  Мапа
  CMNS: Університет Стоні-Брук у Вікісховищі

  Університет штату Нью-Йорк у Стоуні-Брук (The State University of New York at Stony Brook), більш відомий як Університет Стоні-Брук (Stony Brook University; SBU) — національний університет з додатковим фінансуванням наукових досліджень державними морськими і космічними грантами на сході США, у державній власності штату Нью-Йорк на схід від міста Нью-Йорк у східній частині острову Лонг-Айленд.

  Історія[ред. | ред. код]

  Університет був заснований в 1957 році, як філіал університету штату на Лонг-Айленді. Спочатку університет знаходився ближче до Нью-Йорка в містечку Ойстер-Бей і займався підготовкою викладачів середньої школи.

  В 1960 році, по запиту губернатора Нельсона Рокфеллера була зроблена доповідь по розвитку вищої освіті в штаті Нью-Йорк, в якій рекомендувалось побудувати на Лонг-Айленді новий великий державний університет, «щоб він став найкращім в країні»[16]. У 1962 році в районі поселення Стоуні Брук, на землі, яка була передана державі місцевим благодійником Уордом Мелвіллом[en], був побудований новий кампус, а філіал офіційно перейменований в Державний університет штату Нью-Йорк у Стоні-Брук (скорочено університет Стоні-Брук). В доповіді було відзначено необхідність розвитку підготовки медичних кадрів для майбутніх потреб штату Нью-Йорк.

  В 2001 стає членом Асоціації американських університетів. Також університет спільно з Баттельським меморіальним інститутом керує Брукгейвенською національною лабораторією, приєднуючись до елітної групи університетів — таких як Каліфорнійський університет, Чиказький університет, Корнелльський університет, Массачусетський технологічний інститут і Принстонський університет, які працюють у федеральних лабораторіях.

  Недалеко від центрального кампусу знаходиться, заснований університетом в 2005 році Парк наукових досліджень і технологічного розвитку[en]. В 2008 році був відкритий Центр підвищення кваліфікації в області бездротових і інформаційних технологій. У 2007 році університет Стоні-Брук отримав грант від Міністерства оборони для розробки способів запобігання терористичним хакерським атакам на комп'ютери.

  Великий внесок у фінансування розвитку університету роблять меценати. У 2008 році університет відкрив центр теоретичної фізики і математики (Simons Center for Geometry and Physics[en]). Фінансовий внесок в 60 млн доларів для побудови цього центру зробив математик-філантроп професор Джеймс Саймонс. В 2012 році на пожертви родини Лауферів був відкритий Центр фізичної та обчислювальної біології[en]. Університет Стоні-Брук є одним з 10 університетів відзначених Національним науковим фондом США, отримавши в 2008 році нагороду за досягнення в інтеграції навчання і наукових досліджень. Університет має регіональний економічний вплив (східний Лонг Айленд) на суму більш ніж 4,6 млрд доларів на рік. Дослідницькі витрати перевищують 200 млн доларів щороку.

  Місії університету Стоні-Брук[ред. | ред. код]

  1. забезпечити всебічну бакалаврську, магістерську та аспірантську освіту найвищої якості;
  2. здійснювати дослідження та інтелектуальні зусилля по найвищих міжнародних стандартах, які просувають знання та мають безпосереднє або довгострокове практичне значення;
  3. забезпечити лідерство для економічного зростання, технологій та культури для сусідніх громад та більш широкого географічного регіону;
  4. забезпечити найсучасніші інноваційні системи охорони здоров'я, слугуючи ресурсом для регіональної мережі охорони здоров'я;

  Університет Стоуні Брук готує спеціалістів в різних галузях фундаментальних і прикладних наук, інженерії, бізнесу, журналістики, мистецтва, охорони здоров'я та медицини.

  Університет Стоуні Брук пропонує більше 200 бакалаврських програм, більше 100 магістерських програм та більше 40 докторських програм.[17]

  Фізичний корпус університету Стоні-Брук
  Медичний центр університету Стоні-Брук (Stony Brook University Hospital)

  До складу університету станом на 2017 рік входять наступні коледжі[ред. | ред. код]

  1. Коледж мистецтв і наук
  2. Бізнес-коледж
  3. Коледж інженерії і прикладних наук
  4. Стоматологічний коледж
  5. Коледж технології і менеджменту медицини
  6. Коледж журналістики
  7. Коледж гідрометеорології
  8. Медичний коледж
  9. Коледж медичних сестер
  10. Коледж професійного розвитку
  11. Коледж соціального добробуту

  Станом на 2019 р. в університеті навчається 26,814 студентів.

  Навчальні корпуси[ред. | ред. код]

  Головний кампус університету розташований в околицях Стоні-Брук поблизу географічної середини Лонг-Айленда, приблизно на однаковій відстані від Манхеттена і крайньої точки острова — Монток, і складається з трьох частин — західної, східної і південної. Західний кампус є центром академічного життя університету. В ньому знаходиться більшість учбових і адміністративних корпусів, спортивних комплексів і студентських гуртожитків.

  У Східному кампусі знаходиться відомий на весь Лонг-Айленд Медичний центр університету Стоні-Брук[en], медичний коледж, коледж підготовки медичних сестер, дитяча лікарня, онкологічний центр і численні медичні лабораторії. У цій частині кампуса знаходиться Будинок ветеранів Лонг-Айленду.

  У Південному кампусі розміщений стоматологічний коледж, коледж досліджень морів і атмосфери, Центр вивчення аутизму і відхилень розвитку.

  Випускники[ред. | ред. код]

  Примітки[ред. | ред. код]