Університет штату Нью-Йорк у Стоуні-Брук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Університет штату Нью-Йорк у Стоуні Брук
Stony Brook University logo.svg
geo:40.914224,-73.11623
Міжнародна назва Stony Brook University
Тип державний
Країна Flag of the United States.svg США
Розташування Стоуні Брук, штат Нью Йорк, США
Засновано 1957
Президент Семюел Стенлі[en]
Бюджет $ 247,4 млн
Студентів 25,989 (2017 рік)
Кольори          
Членство у
Мова викладання англійська
Випускники Category:Stony Brook University alumni[d]
Штаб-квартира Нью-Йорк
Адреса 100 Nicolls Road, Stony Brook, NY, 11794
Сайт [http:// www.stonybrook.edu]
CMNS: Університет штату Нью-Йорк у Стоуні-Брук на Вікісховищі

Державний університет штату Нью-Йорк у Стоуні Брук (також відомий як університет Стоуні Брук) — національний університет з додатковим фінансуванням наукових досліджень державними морськими і космічними грантами на сході США.

Історія[ред.ред. код]

Університет був заснований в 1957 році, як філіал університету штату на Лонг-Айленді. Спочатку університет знаходився ближче до Нью-Йорка в містечку Ойстер-Бей і займався підготовкою викладачів середньої школи.

В 1960 році, по запиту губернатора Нельсона Рокфеллера була зроблена доповідь по розвитку вищої освіті в штаті Нью-Йорк, в якій рекомендувалось побудувати на Лонг-Айленді новий великий державний університет, «щоб він став найкращім в країні»[4]. У 1962 році в районі поселення Стоуні Брук, на землі, яка була передана державі місцевим благодійником Уордом Мелвіллом[en], був побудований новий кампус, а філіал офіційно перейменований в Державний університет штату Нью-Йорк у Стоуні Брук (скорочено університет Стоуні Брук). В доповіді було відзначено необхідність розвитку підготовки медичних кадрів для майбутніх потреб штату Нью-Йорк.

В 2001 стає членом Асоціації американських університетів. Також університет спільно з Баттельським меморіальним інститутом керує Брукхейвенською національною лабораторією, приєднуючись до елітної групи університетів — таких як Каліфорнійський університет, Чиказький університет, Корнельський університет, Massachusetts Institute of Technology і Принстонський університет, які працюють у федеральних лабораторіях.

Недалеко від центрального кампусу знаходиться, заснований університетом в 2005 році Парк наукових досліджень і технологічного розвитку[en]. В 2008 році був відкритий Центр підвищення кваліфікації в області бездротових і інформаційних технологій. У 2007 році університет Стоуні Брук отримав грант від Міністерства оборони для розробки способів запобігання терористичним хакерським атакам на комп'ютери.

Великий вклад в фінансування розвитку університету роблять меценати. В 2008 році університет відкрив центр теоретичної фізики і математики (Simons Center for Geometry and Physics[en]). Фінансовий внесок в 60 млн доларів для побудови цього центру зробив математик-філантроп професор Джеймс Саймонс[en]. В 2012 році на пожертви родини Лауферів був відкритий Центр фізичної та обчислювальної біології[en]. Університет Стоуні Брук є одним з 10 університетів відзначених Національним науковим фондом США, отримавши в 2008 році нагороду за досягнення в інтеграції навчання і наукових досліджень. Університет має регіональний економічний вплив (східний Лонг Айленд) на суму більш ніж 4,6 млрд доларів на рік. Дослідницькі витрати перевищують 200 млн доларів щороку.

Місії університету Стоуні Брук[ред.ред. код]

 1. забезпечити всебічну бакалаврську, магістерську та аспірантську освіту найвищої якості;
 2. здійснювати дослідження та інтелектуальні зусилля по найвищих міжнародних стандартах, які просувають знання та мають безпосереднє або довгострокове практичне значення;
 3. забезпечити лідерство для економічного зростання, технологій та культури для сусідніх громад та більш широкого географічного регіону;
 4. забезпечити найсучасніші інноваційні системи охорони здоров'я, слугуючи ресурсом для регіональної мережі охорони здоров'я;

Університет Стоуні Брук готує спеціалістів в різних галузях фундаментальних і прикладних наук, інженерії, бізнесу, журналістики, мистецтва, охорони здоров'я та медицини.

Університет Стоуні Брук пропонує більше 200 бакалаврських програм, більше 100 магістерських програм та більше 40 докторських програм.[5]

Фізичний корпус університету Стоуні Брук
Медичний центр університету Стоуні Брук (Stony Brook University Hospital)

До складу університету станом на 2017 рік входять наступні коледжі[ред.ред. код]

 1. Коледж мистецтв і наук
 2. Бізнес-коледж
 3. Коледж інженерії і прикладних наук
 4. Стоматологічний коледж
 5. Коледж технології і менеджменту медицини
 6. Коледж журналістики
 7. Коледж гідрометеорології
 8. Медичний коледж
 9. Коледж медичних сестер
 10. Коледж професійного розвитку
 11. Коледж соціального добробуту

Станом на 2017 р. в університеті навчається 25,989 студентів.

Навчальні корпуси[ред.ред. код]

Головний кампус університету розташований в околицях Стоуні Брук поблизу географічної середини Лонг-Айленда, приблизно на однаковій відстані від Манхеттена і крайньої точки острова — Монток, і складається з трьох частин — західної, східної і південної. Західний кампус є центром академічного життя університету. В ньому знаходиться більшість учбових і адміністративних корпусів, спортивних комплексів і студентських гуртожитків.

В Східному кампусі знаходиться відомий на весь Лонг-Айленд Stony Brook University Hospital[en], медичний коледж, коледж підготовки медичних сестер, дитяча лікарня, онкологічний центр і численні медичні лабораторії. У цій частині кампуса знаходиться Будинок ветеранів Лонг-Айленду.

В Південому кампусі розміщений стоматологічний коледж, коледж досліджень морів і атмосфери, Центр вивчення аутизму і відхилень розвитку.

Примітки[ред.ред. код]