Університет імені Еразма Роттердамського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Університет імені Еразма Роттердамського

Erasmus Universiteit Rotterdam
51°55′05″ пн. ш. 4°31′32″ сх. д. / 51.918061111138776198° пн. ш. 4.52583055558337755° сх. д. / 51.918061111138776198; 4.52583055558337755Координати: 51°55′05″ пн. ш. 4°31′32″ сх. д. / 51.918061111138776198° пн. ш. 4.52583055558337755° сх. д. / 51.918061111138776198; 4.52583055558337755
Назва латиною лат. Erasmus Universitatis Roterodami
Тип громадський університет
Країна Нідерланди Нідерланди
Розташування
Гасло Make it happen (укр. Зроби це)
Назва на честь Еразм Ротердамський
Засновано 8 листопада 1913
Засновник W. C. Meesd, Jacob Adolf Ruysd і Cornelis Adriaan Pieter van Stolkd
Членство у
 • Association of MBAsd, EFMD Quality Improvement Systemd, Association to Advance Collegiate Schools of Businessd, Асоціація університетів Європи[1], Університети Нідерландівd, European Alliance for Social Sciences and Humanitiesd[2], ORCID[d][3] і Коаліція з покращення оцінки дослідженьd[4]
 • Складається з Erasmus MCd, Rotterdam School of Managementd і International Institute of Social Studiesd
  Випускники Категорія:Випускники Роттердамського університету Еразма
  Штаб-квартира Роттердам
  Сайт eur.nl
  '
  Мапа
  CMNS: Erasmus Universiteit Rotterdam у Вікісховищі

  Університет імені Еразма Роттердамського[5], Роттердамський університет Еразма, Роттердамський університет імені Еразма, Університет Еразма Роттердамського, (нід. Erasmus Universiteit Rotterdam, EUR) — державний університет, розташований у Роттердамі, Нідерланди. Університет названий на честь Еразма Роттердамського, гуманіста і теолога XV століття.

  Університетський медичний центр Erasmus MC[en] є найбільшим і одним із провідних академічних медичних центрів і травматологічних центрів[en] у Нідерландах. Школа Економіки і бізнесу (англ. Erasmus School of Economics), створена на основі університету і Роттердамська школа менеджменту[en] добре відомі в Європі і за її межами. Університет Еразма Роттердамського увійшов до числа 100 кращих університетів світу за трьома основними рейтингами. У 2017 році Financial Times включив університет у десятку кращих бізнес-шкіл Європи[6]. У 2015 році в рейтингу Times Higher Education університет Еразма Роттердамського зайняв 20-те місце в Європі і 72-ге місце у світі; факультети гуманітарних наук — 40-ве, а факультети клінічної охорони здоров'я — 35-те місце у світі[7][8].

  Університет має сім факультетів і спеціалізується в чотирьох областях:

  • Здоров'я — Факультет медицини та медичних наук / Erasmus MC[en] та Школа політики та менеджменту у сфері охорони Здоров'я (ESHPM)
  • Добробут — Школа Економіки та Роттердамська Школа менеджменту
  • Управління — Школа права і Школа соціальних і поведінкових наук (ESSB)
  • Культура — Школа історії, культури і комунікації, Школа соціальних і поведінкових наук (ESSB) і Школа філософії (ESPhil)

  Історія

  [ред. | ред. код]

  Університет імені Еразма Роттердамського був заснований 8 листопада 1913 року як Нідерландська школа комерції (нід. Nederlandsche Handels-Hoogeschool, NHH) з приватної ініціативи та за широкої підтримки з боку бізнес-спільноти Роттердама[9]. У 1937 році школа була визнана вищим навчальним закладом, що забезпечує комерційну та економічну освіту в якості навчальної дисципліни, отримала статус університету. Навчальний заклад став називатися Нідерландською школою економіки (нід. Nederlandse Economische Hogeschool, NEH). У 1960-х роках з'явилися факультети права і суспільних наук, а в наступному десятилітті-факультети філософії, історії та мистецтв, ділового адміністрування.

  З 1950 року Фонд вищої клінічної освіти робив зусилля для створення повноцінної програми академічних медичних досліджень у Роттердамі. У результаті в 1966 році уряд заснував медичний факультет Роттердама, який розмістили поруч із лікарнею Дейкзігт (нід. Dijkzigt Hospital). Разом із Софійською дитячою лікарнею (англ. Sophia Children's Hospital) і клінікою Даніеля ден Гоеда (нід. Daniel den hoed Clinic) лікарня Дейкзігт утворює Університетську лікарню Роттердама, яка з 1 січня 2003 року носить назву Erasmus MC (англ. Erasmus University Medical Center). У 1973 році медичний факультет Роттердама і Нідерландська школа економіки об'єдналися, після чого ця установа була перейменована в його нинішню назву Erasmus University Rotterdam. Це був перший університет у Нідерландах, названий на честь Еразма Роттердамського — людини, якій Роттердам зобов'язаний своєю багатовіковою репутацією в академічному світі[10].

  Здоров'я

  [ред. | ред. код]

  Цією сферою наук займаються медичний центр Erasmus MC, Школа політики та управління в галузі охорони здоров'я (ESHPM) та Інститут оцінки медичних технологій (iMTA)[11].

  Erasmus MC[en] — це нова назва Університетського медичного центру в Роттердамі, який є об'єднанням факультету медицини і медичних наук з університетською лікарнею Роттердама (Дейкзігт, Софійська дитяча лікарня, клініка Даніеля ден Гоеда)[12][13]. Біомедичний сектор відіграє провідну роль в області аналізу ролі окремих генів при захворюваннях[14]. Відділ судової молекулярної біології працює спільно з нідерландським інститутом судової експертизи (NFI)[15]. Основними тривалими генетичними епідеміологічними[en] дослідженнями серед літніх людей і дітей займаються підрозділи Erasmus Rotterdam Health for the Elderly (ERGO) і Generation R, відповідно[16]. Школа політики і менеджменту (ESHPM) утворює сполучну ланку між клінічною медициною і наукою про здоров'я з одного боку, і соціальними науками, з іншого[17]. Інститут оцінки медичних технологій (iMTA) проводить дослідження в галузі економіки охорони здоров'я у співпраці з Erasmus MC та Школою політики та менеджменту[18].

  Добробут

  [ред. | ред. код]
  Головна будівля факультету, у якому розташована Школа економіки університету Еразма Роттердамського
  Статуя «Альма-матер», скульптор Гер ван Ієрсель

  Цією сферою знань займаються Школа Економіки і Роттердамська школа менеджменту[19]. Їхні економічні програми та програми менеджменту залучають студентів та аспірантів з усього світу. Дослідницька школа менеджменту (англ. Erasmus Institute for Management, ERIM) та Інститут Тінбергена (англ. Tinbergen Institute) залучають аспірантів, наукових співробітників, і професорів[20]. Іншими спільними підприємствами є англомовна програма Міжнародного бізнес-адміністрування (англ. International Business Administration)[21], програма підготовки керівних кадрів (англ. Erasmus Executive Development, EED)[22] та Центр вивчення контрактів та підтримки бізнесу (ERBS) університету Еразма[23].

  Управління

  [ред. | ред. код]

  Дослідження в галузі управління зосереджені на організації взаємодії бізнесу і суспільства. Проводиться вивчення політики та менеджменту у сфері охорони здоров'я[24][25].

  Культура

  [ред. | ред. код]
  Університетська бібліотека

  Культура є однією з чотирьох областей досліджень університету імені Еразма Роттердамського. Особлива увага приділяється засобам масової інформації, економіці культури, високому мистецтву. Основна сфера досліджень — вплив мистецтва на суспільство, культурна політика, медіа, соціальна ідентичність у сучасному суспільстві. Студенти факультету, як правило, закінчують університет із відмінними дослідницькими навичками як академічного, так і прикладного характеру[26].

  Науково-дослідні інститути та школи

  [ред. | ред. код]

  Добробут

  [ред. | ред. код]
  • Науково-дослідний інститут менеджменту (англ. Erasmus Research Institute of Management)

  Науково-дослідний інститут менеджменту[en] (ERIM) є спільним дослідницьким інститутом Роттердамської Школи менеджменту та Школи економіки. Обидві установи є підрозділами університету імені Еразма Роттердамського. Інститут менеджменту покликаний об'єднати провідних дослідників у галузі бізнесу та управління[27].

  • Економетричний інститут (англ. Econometric Institute)

  Університет Еразма вважається провідним університетом в області економетрики і дослідженні операцій. Ян Тінберґен, лауреат Нобелівської премії з економіки (1969), і Анрі Тейл заснували Економетричний інститут[en] і зробили помітний вплив на економетрику і теорію менеджменту. У теоріях Тінбергена розглядалися завдання зміцнення цін і зайнятості, політика досягнення бажаних результатів і стабілізації економіки[28][29].

  • Інститут «Тінберген» (англ. Tinbergen Institute, TI)

  Інститут «Тінберген»[en][30] є об'єднаним інститутом досліджень і освіти в галузі економіки, економетрики і фінансів Амстердамського університету, Амстердамського вільного університету та університету імені Еразма Роттердамського. Це один із провідних науково-дослідних інститутів у галузі економіки і фінансів. Інститут пропонує своїм слухачам магістерську програму досліджень (MPhil) в галузі економіки та фінансів, а також можливість отримати ступінь доктора філософії (PhD).

  • Транспорт, інфраструктура і логістика (англ. TRAIL)

  Працює за підтримки Делфтського технічного університету (TU Delft) Інститут транспорту, інфраструктури та логістики (Науково-дослідна школа TRAIL[en]) є національним науково-дослідним інститутом Нідерландів[31].

  • Центр підприємництва Еразмус (англ. Erasmus Centre for Entrepreneurship, ECE)[32].

  Здоров'я

  [ред. | ред. код]
  Нова будівля (2012) Медичного центру Erasmus MC
  Університетська аула (актовый зал)
  • Дослідницька школа кардіології (англ. Cardiovascular Research School Erasmus University Rotterdam, COEUR)[33]
  • Нідерландський інститут медичних наук (англ. Netherlands Institute for Health Sciences, NIHES)[34]
  • Школа молекулярної медицини (англ. Postgraduate School Molecular Medicine, MM)[35]
  • Генетичний медичний центр південного заходу Нідерландів (англ. Medical Genetics Centre South-West Netherlands, MGC)[36]

  За підтримки MGC працює Центр розвитку та біомедичної генетики (англ. School Centre for Developmental and Biomedical Genetics, MRC)

  • Школа дослідження автономних систем (англ. Helmholtz School for Autonomous Systems Research)[37]

  Юриспруденція, культура і суспільство

  [ред. | ред. код]

  Кампус

  [ред. | ред. код]
  Коледж університету Еразма Роттердамського
  Міжнародний інститут соціальних досліджень у Гаазі

  Кампус університету розосереджений по п'яти різних місцях, чотири з яких розташовані в Роттердамі, і одне — у Гаазі[46]:

  Допомога студентам

  [ред. | ред. код]

  9 вересня 2009 року був запущений проєкт GreenEUR — Асоціація допомоги студентам. Протягом цього дня Асоціація GreenEUR організувала кілька заходів на кампусі у співпраці з екологічним проектом Greening the Campus. З квітня 2010 року Асоціація GreenEUR офіційно визнана Виконавчою радою університету[52].

  Студентські організації

  [ред. | ред. код]

  Рейтинги

  [ред. | ред. код]

  Школа економіки Університету Еразма Роттердамського

  [ред. | ред. код]

  Згідно з міжнародним рейтингом університетів світу Кваквареллі-Саймондс 2018 року, займав 50-те у світі серед економічних та економетричних університетів[62]. У 2019 році рейтинг школи оцінювався в межах 51—100 місця у світі[63].

  Академічний рейтинг університетів світу Шанхайського університету транспорту, опублікований у 2018 році, називає Школу економіки університету Еразма Роттердамського 9-й у Європі і 36-й у світі в галузі економіки і бізнесу. У 2019 році в цьому рейтингу школа піднялася на 33-тє місце у світі[63][64].

  Згідно з рейтингом US News 2019 року, університет імені Еразма Роттердамського займав 3-тє місце в Європі і 13-те в світі в галузі економіки і бізнесу[63][65].

  Роттердамська школа менеджменту

  [ред. | ред. код]

  У рейтингу європейських бізнес-шкіл Financial Times 2019 року Роттердамська школа менеджменту займає 12-те місце у світі[66]. У рейтингах Global MBA 2020 і 2019 років — 66-те і 55-те місце відповідно[67]. У рейтингу кращих програм «Masters in Management» 2019 року за версією Financial Times Роттердамська школа менеджменту посідала 6-те місце у світі[66].

  Роттердамська школа менеджменту отримала потрійну акредитацію[en] міжнародних органів управління освітою: AMBA, EQUIS і AACSB. Станом на кінець березня 2019 року лише 90 бізнес-шкіл у світі (серед них 69 % європейських бізнес-шкіл[en]) мали потрійну акредитацію[68].

  Медичний центр Еразмус

  [ред. | ред. код]
  Головна будівля університетського медичного центру Erasmus MC

  Університетський медичний центр Erasmus MC[en], згідно ряду основних рейтингів вважається одним зі світових лідерів в області клінічної медицини. Відповідно до світового рейтингу університетів Times Higher Education 2020 року в номінації «Охорона здоров'я» Медичний центр Еразмус посів 45-те місце[69]. У рейтингу кращих коледжів U. S. News & World Report[en] 2020 року медичний центр Еразмус зайняв 28-ме місце[70], а в міжнародному рейтингу кращих університетів світу Кваквареллі-Саймондс 2019 року — 50-те місце[71].

  Крім того, медичний центр Erasmus MC увійшов до списку журналу The Scientist[en] як 5-й із кращих 15 медичних установ за межами США (рейтинг 2004 року)[72].

  Освіта

  [ред. | ред. код]

  Програми бакалаврату

  [ред. | ред. код]

  Університет імені Еразма Роттердамського пропонує широкий спектр програм бакалаврату, що викладаються голландською мовою, після закінчення яких можна отримати ступінь бакалавра мистецтв, бакалавра наук або бакалавра права[73].

  Крім того, університет пропонує кілька повністю англомовних програм бакалаврату. Ці програми відкриті для студентів, які прагнуть до міжнародної кар'єри в галузі бізнесу та/або економіки або комунікацій та медіа. Крім голландських студентів близько 40 % студентів, які навчаються за цими програмами, є іноземними студентами з понад 80 країн[74].

  Аспірантура

  [ред. | ред. код]

  Студенти можуть вибирати різні типи магістерських програм: загальні магістерські програми, дослідницькі магістерські програми або професійні магістерські програми та програми підвищення кваліфікації. Освіта на цьому рівні здійснюється в основному англійською мовою[75].

  Магістерські програми

  [ред. | ред. код]

  Цей тип магістерських програм дозволяє отримати ступінь магістра мистецтв, магістра природничих наук або магістра права[76].

  Магістерські дослідницькі програми

  [ред. | ред. код]

  Талановитим випускникам надається можливість використовувати свої навички та потенціал в академічних дослідженнях. Щоб отримати ступінь магістра досліджень, необхідно спочатку отримати ступінь бакалавра або магістра однієї зі звичайних магістерських програм[77][78].

  Програми підвищення кваліфікації та професійні магістерські програми

  [ред. | ред. код]

  Університет також пропонує спеціалізовані програми для розвитку знань і навичок та подальшого розвитку професійної кар'єри. Ці програми дають змогу отримати загальновідомі ступені магістра мистецтв або магістра наук, а також отримати професійний ступінь магістра — магістр ділового адміністрування (MBA)[79], магістр фінансового менеджменту (MFM)[80] або магістра готельного менеджменту[en] (MHM)[81].

  Докторські програми

  [ред. | ред. код]

  Більшість кафедр, дослідницьких інститутів і факультетів університету імені Еразма Роттердамського пропонують програми докторантури або посади, які дають змогу отримати ступінь доктора філософії (PhD)[82].

  Почесна академія університету Еразма

  [ред. | ред. код]

  Університет імені Еразма Роттердамського пропонує спеціальні програми для студентів, які виявили особливі досягнення в навчанні. Студенти запрошуються до участі в цих програмах, якщо їх результати за перший рік навчання набагато вище середнього і якщо вони довели, що досить мотивовані. Ці програми є або дисциплінарними: спеціальні програми для найкращих студентів одного факультету, або міждисциплінарними. Так, у рамках однієї з програм Erasmus Honors кращі студенти різних факультетів університету Еразма досліджують, обговорюють і вирішують найважливіші проблеми сучасності, розглядають наукові та суспільні питання з різних точок зору.

  Після успішного завершення програми з відзнакою студенти отримують сертифікат із відзнакою та рекомендаційний лист від декана відповідного факультету або ректора університету[83].

  Відомі викладачі

  [ред. | ред. код]

  Нобелівські лауреати

  [ред. | ред. код]
  Ян Тінберген був нагороджений першою Нобелівською премією з економіки в 1969 році

  Політики

  [ред. | ред. код]

  Бізнесмени

  [ред. | ред. код]

  Науковці

  [ред. | ред. код]

  Філософи

  [ред. | ред. код]

  Відомі випускники

  [ред. | ред. код]
  Зображення Ім'я Рік Зайняття
  Рууд Любберс
  78 років
  Нідерландський політик, очолював партію Християнсько-демократичний заклик. Прем'єр-міністр Нідерландів з 4 листопада 1982 до 22 серпня 1994 року.
  Йерун ван дер Вер[en]
  73 років
  Нідерландський бізнесмен. Він є головою правління Philips і колишнім головним виконавчим директором (CEO) Royal Dutch Shell
  Йоган Фрізо Орансько-Нассауський
  44 років
  Нідерландський інженер.
  Нелі Крус
  79 років
  Нідерландська політична діячка, член Народної партії за свободу і демократію.
  Альберт Вінсеміус
  86 років
  Нідерландський економіст, що здобув ступінь доктора економічних наук у Роттердамському університеті Еразма.
  Мелані Шульц ван Хаген-Маас Гістеранус
  50 років
  Нідерландський політик у відставці від Народної партії за свободу і демократію і бізнес-леді.
  Мохаммад Хатта
  77 років
  Індонезійський політичний діяч, національний герой Індонезії, віце-президент, прем'єр-міністр, міністр закордонних справ і міністр оборони країни.
  Мелес Зенаві
  57 років
  Ефіопський державний і політичний діяч, прем'єр-міністр Ефіопії з 22 серпня 1995 до своєї смерті.
  Ліліан Плумен[en]
  58 років
  Нідерландська політична і державний діячка.
  Пітер Нейкамп[en]
  75 років
  Нідерландський економіст, професор економіки Амстердамського вільного університету.
  Йохан Віттевен[en]
  97 років
  Нідерландський політик і економіст Народної партії за свободу і демократію.
  Ян Пронк[en]
  81 рік
  Нідерландський політик і дипломат Лейбористської партії
  Фатіма Морейра де Мело[en]
  42 років
  Нідерландська професійна гравчиня в покер португальського походження.
  Фейке Сейбесма[en]
  61 рік
  Нідерландський бізнесмен, який займав пост генерального директора.
  Йохан Андресен[en]
  59 років
  Норвезький промисловець і інвестор.

  Примітки

  [ред. | ред. код]
  1. https://eua.eu/about/member-directory.html
  2. EASSH Members
  3. https://web.archive.org/web/20231020113811/https://orcid.org/members
  4. https://web.archive.org/web/20231109092552/https://coara.eu/coalition/membership/
  5. Розпорядження Уряду РФ від 20.06.2014 № 1094-р (ред.від 15.06.2015) <Про затвердження Переліку іноземних освітніх організацій, реалізують освітні програми за спеціальностями і напрямами підготовки, якість навчання за якими відповідає кращим світовим стандартам> (20 червень 2014).
  6. Business school rankings from the Financial Times — FT.com. [Архівовано 2017-12-10 у Wayback Machine.] rankings.ft.com. Дата звернення: 9 квітня 2020.
  7. World University Rankings. Times Higher Education (THE) (1 October 2014) Дата звернення: 9 квітня 2020.
  8. Strategy 2024 | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 9 квітня 2020
  9. Historie. Stichting Erasmus Trustfonds. Дата звернення: 10 квітня 2020
  10. About EUR | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 10 квітня 2020
  11. Research area Health | Erasmus University Rotterdam [Архівовано 2020-04-16 у Wayback Machine.]. www.eur.nl. Дата звернення: 10 квітня 2020
  12. History of Erasmus MC [Архівовано 2019-05-21 у Wayback Machine.]. www.erasmusmc.nl. Дата звернення: 10 квітня 2020
  13. Timo Bolt. A doctor's order. The Dutch Case of Evidence-Based Medicine (1970—2015). — Maklu, 2015-08-28. — 468 с. — ISBN 978-90-441-3299-1.
  14. M. Arfan Ikram, Guy G. O. Brusselle, Sarwa Darwish Murad, Cornelia M. van Duijn, Oscar H. Franco The Rotterdam Study: 2018 update on objectives, design and main results // European Journal of Epidemiology. — 2017-09. — Vol. 32, iss. 9. — P. 807—850. — ISSN 1573-7284 0393-2990, 1573-7284. — doi: 10.1007/s10654-017-0321-4.
  15. Encyclopedia of Forensic Sciences. — Academic Press, 2012-12-28. — 2254 с. — ISBN 978-0-12-382166-9.
  16. Introduction Department of Epidemiology. PDF
  17. Health Technology Assessment | Erasmus School of Health Policy & Management | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 10 квітня 2020
  18. Corinna Sorenson, Michael Drummond, Panos Kanavos. Ensuring Value for Money in Health Care: The Role of Health Technology Assessment in the European Union. — WHO Regional Office Europe, 2008. — 174 с. — ISBN 978-92-890-7183-3.
  19. Research area Wealth | Erasmus University Rotterdam [Архівовано 2020-04-16 у Wayback Machine.]. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  20. About — Finance Group — Erasmus Research Institute of Management — ERIM [Архівовано 2021-04-20 у Wayback Machine.]. www.erim.eur.nl. Дата звернення: 10 квітня 2020
  21. Bachelor International Business Administration (IBA) | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 10 квітня 2020
  22. Executive Center for Global Leadership — Indonesia | International Development and Programs (Development Work) [Архівовано 2020-04-10 у Wayback Machine.]. www.developmentwork.net. Дата звернення: 10 квітня 2020
  23. Over ERBS. ERBS. Дата звернення: 10 квітня 2020
  24. Research area governance | Erasmus University Rotterdam [Архівовано 2020-04-16 у Wayback Machine.]. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  25. Erasmus School of Health Policy & Management | Erasmus School of Health Policy & Management | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  26. Research area culture | Erasmus University Rotterdam [Архівовано 2020-04-16 у Wayback Machine.]. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  27. ERIM Home — Erasmus Research Institute of Management — ERIM. www.erim.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  28. zimmermann@stlouisfed.org. Econometric Institute Research Papers, Erasmus University Rotterdam, Erasmus School of Economics (ESE), Econometric Institute | IDEAS/RePEc. ideas.repec.org. Дата звернення: 11 квітня 2020
  29. Christiaan Heij, Paul de Boer, Philip Hans Franses, Teun Kloek, Herman K. van Dijk. Econometric Methods with Applications in Business and Economics. — OUP Oxford, 2004-03-25. — 814 с. — ISBN 978-0-19-153323-5.
  30. Tinbergen Institute — Graduate school and research institute in economics, econometrics and finance. www.tinbergen.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  31. TRAIL Research School. Дата звернення: 11 квітня 2020
  32. а б Erasmus Centre for Entrepreneurship | Empowering entrepreneurs (англ.). Erasmus Centre for Entrepreneurship. Процитовано 11 квітня 2020.
  33. Driss Fatih. The Europa world of learning. — Routledge, 2005. — 1396 с. — ISBN 978-1-85743-345-6.
  34. NIHES — International academic research institute. NIHES. Дата звернення: 11 квітня 2020
  35. Erasmus MC — Molecular Medicine Post Graduate School. www.molmed.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  36. Home. 58988052.swh.strato-hosting.eu. Дата звернення: 11 квітня 2020
  37. Helmholtz Institute | Helmholtz. Helmholtz Institute. Дата звернення: 11 квітня 2020
  38. Sales en accountmanagement Opleidingen, Masterclasses en Trainingen — ISAM [Архівовано 2020-10-24 у Wayback Machine.]. Instituut voor Sales en Account Management. Дата звернення: 11 квітня 2020
  39. International Institute of Social Studies | International Institute of Social Studies | Erasmus University Rotterdam. www.iss.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  40. Netherlands Institute of Government (NIG) — Research School for Public Administration & Political Science [Архівовано 2020-03-15 у Wayback Machine.]. Universiteit Twente. Дата звернення: 11 квітня 2020
  41. Huizinga Instituut | Onderzoekschool voor Cultuurgeschiedenis. Huizinga Instituut.Дата звернення: 11 квітня 2020
  42. Radboud Universiteit [Архівовано 2020-11-01 у Wayback Machine.]. N.W. Posthumus Institute.Дата звернення: 11 квітня 2020
  43. Universiteit van Amsterdam. Amsterdam Institute for Social Science Research (AISSR) — AISSR — University of Amsterdam. aissr.uva.nl (13 February 2020). Дата звернення: 11 квітня 2020
  44. Epos | Graduate education network [Архівовано 2020-04-11 у Wayback Machine.].Дата звернення: 11 квітня 2020
  45. Home. Kurt Lewin Instituut. Дата звернення: 11 квітня 2020
  46. Locations | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  47. Campus Woudestein | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  48. Erasmus MC | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  49. City Campus | Erasmus University College | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  50. International Institute of Social Studies | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  51. ECE Campus | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  52. GreenEUR. GreenEUR.
  53. Economische studievereniging Rotterdam — Economic Faculty association Rotterdam. www.efr.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  54. STAR — Study Association Rotterdam School of Management. STAR. Дата звернення: 11 квітня 2020
  55. STAR Management Week — RSM STAR. STAR Mangement Week 2019. Дата звернення: 11 квітня 2020
  56. STAR Erasmus Consulting 2020 — Student Consultancy Firm from RSM. STAR Erasmus Consulting. Дата звернення: 11 квітня 2020
  57. Students. FAECTOR. Дата звернення: 11 квітня 2020
  58. Home — FAECTOR. www.ecdrotterdam.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  59. Debating. Erasmus Debating Society. Дата звернення: 11 квітня 2020
  60. Erasmus Magazine — onafhankelijk universiteitsblad Erasmus Universiteit Rotterdam. Erasmus Magazine. Дата звернення: 11 квітня 2020
  61. Student Association | Erasmus University College | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 11 квітня 2020
  62. Economics & Econometrics. Top Universities (22 February 2018). Дата звернення: 12 квітня 2020
  63. а б в Rankings | Erasmus School of Economics | Erasmus University Rotterdam (англ.). www.eur.nl. Процитовано 12 квітня 2020.
  64. ShanghaiRanking's Global Ranking of Academic Subjects 2019 — Economics | Shanghai Ranking — 2019 [Архівовано 2019-05-06 у Wayback Machine.]. www.shanghairanking.com. Дата звернення: 12 квітня 2020
  65. Best Global Universities for Economics and Business. www.usnews.com. Дата звернення: 12 квітня 2020
  66. а б Business school rankings from the Financial Times - FT.com. rankings.ft.com. Архів оригіналу за 28 березня 2020. Процитовано 12 квітня 2020.
  67. Business school rankings from the Financial Times — FT.com [Архівовано 2021-01-11 у Wayback Machine.]. rankings.ft.com. Дата звернення: 12 квітня 2020
  68. The Triple Accredited Business Schools (AACSB, AMBA, EQUIS). www.mba.today. Дата звернення: 12 квітня 2020
  69. World University Rankings 2020 by subject: clinical, pre-clinical and health. Times Higher Education (THE) (14 November 2019). Дата звернення: 12 квітня 2020
  70. Best Global Universities for Clinical Medicine. U.S. News & World Report LP. Дата звернення: 12 квітня 2020
  71. Life Sciences and Medicine. Top Universities (15 February 2019). Дата звернення: 12 квітня 2020
  72. Readers' survey — Best Places to Work for Postdocs 2004. The Scientist Magazine®. Дата звернення: 12 квітня 2020
  73. Erasmus University Rotterdam — Rotterdam — Netherlands — BachelorsPortal.com [Архівовано 2020-08-10 у Wayback Machine.]. www.bachelorsportal.com. Дата звернення: 13 квітня 2020
  74. Erasmus University Rotterdam Scholarship for Academic Year of 2020—2021. Scholarship Story (28 February 2020). Дата звернення: 13 квітня 2020
  75. Master programmes | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 13 квітня 2020
  76. [Erasmus University Rotterdam Masters Institution Profile | FindAMasters.com]. www.FindAMasters.com. Дата звернення: 13 квітня 2020
  77. Research Master | Erasmus MC | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 13 квітня 2020
  78. Research Master in Business and Management — Doctoral Programme — Erasmus Research Institute of Management — ERIM [Архівовано 2020-05-25 у Wayback Machine.]. www.erim.eur.nl. Дата звернення: 13 квітня 2020
  79. MBA. www.rsm.nl. Дата звернення: 13 квітня 2020
  80. Master Financial Management Erasmus University Rotterdam [Архівовано 2013-10-23 у Wayback Machine.]. Educationfair.nl. Дата звернення: 13 квітня 2020
  81. Master Hospitality Management Erasmus University Rotterdam [Архівовано 2014-08-31 у Wayback Machine.]. Educationfair.nl. Дата звернення: 13 квітня 2020
  82. PhD programmes | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 13 квітня 2020
  83. Erasmus Honours Academy | Erasmus University Rotterdam. www.eur.nl. Дата звернення: 13 квітня 2020

  Посилання

  [ред. | ред. код]