Управління боротьби з наркотиками

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Управління боротьби з наркотиками
англ. Drug Enforcement Administration (DEA)
 
 
 
Загальна інформація:
Тип: федеральний
Юрисдикція: США США
Дата заснування: 1 липня 1973
Відомство-попередник: Бюро з наркотиків та небезпечних ліків
Бюро з дотримання законодавства про зловживання наркотиків
Структура:
Адміністратор: Чак Розенберг
Керівник операцій: Джон Райлі
Керівна організація: Міністерство юстиції США
Кількість співробітників: 10 784
Бюджет: 2.4 млрд доларів
Кількість тер. підрозділів: 21
Штаб-квартира:
Мапа
Адреса штаб-квартири: 600-700 Army-Navy Drive,
Арлінгтон, Вірджинія
Обладнання:
Літаків: 106
Вебсайт:
www.usdoj.gov/dea/
Мапа зони юрисдикції:

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Управління боротьби з наркотиками

Управлі́ння боротьби́ з нарко́тиками (англ. Drug Enforcement Administration / DEA)  — агентство у складі Міністерства юстиції США, що займається виконанням федерального законодавства про наркотики.

Підпорядковується Управління безпосередньо голові Міністерства — генеральному прокурору США, який призначає директора Управління. У повноваження агентства входить не лише контроль обігу наркотиків всередині країни, але і припинення виробництва цих речовин в іноземних державах, а також антинаркотична пропаганда та протидія антипрогібіціоністським рухам.

Історія

[ред. | ред. код]

У 1968 році в результаті об'єднання Федерального бюро з наркотиків (англ. Federal Bureau of Narcotics (FBN)) Міністерства фінансів та Бюро з контролю за зловживанням ліками (англ. Bureau of Drug Abuse Control (BDAC)) Міністерства охорони здоров'я, освіти та добробуту було створено Бюро з наркотиків і небезпечних ліків (англ. Bureau of Narcotics and Dangerous Drugs (BNDD)) Міністерства юстиції. 1 липня 1973 року, за пропозицією президента Ніксона, це Бюро було об'єднано з Управлінням боротьби зі зловживанням наркотиками англ. Office of Drug Abuse Law Enforcement (ODALE) та іншими установами. Так з'явилося Управління боротьби з наркотиками.

Від самого початку своєї діяльності управління приділяє чималу увагу боротьбі з виробництвом та імпортом конопляних психотропних препаратів. Протягом 1970-х років управління провело три великі операції з викорінення посівів конопель у Мексиці, на початку 1980-х перекрило канали постачання марихуани з Колумбії, внаслідок чого наркотик «крек» на деякий час став дешевшим, ніж марихуана, а американські любителі коноплі були змушені переключитися на домашнє вирощування.

В 1982році в управлінні був створений спеціальний відділ з конопляних препаратів, який зайнявся викоріненням посадок рослини всередині країни. «Конопляних фермерів» виявляють по закупках тепличного обладнання та добрив, замовленнях насіння з Нідерландів, підвищених витратах електроенергії та інших факторах. Плантації коноплі на відкритому ґрунті знищуються за допомогою гербіцидів.

Два агенти управління на тренуванні

На федеральному рівні управління блокує будь-які спроби пом'якшити юридичний статус марихуани. Дирекція управління наполягає на відхиленні всіх пропозицій, пов'язаних з легалізацією «медичної марихуани». Медики, що досліджують конопляні препарати і які рекомендують їх своїм пацієнтам, відчувають постійний тиск управління. У середині 1990-х років агенти управління розгромили кілька великих «клубів покупців» в Каліфорнії та Нью-Йорку, за ґратами опинилися тяжкохворі люди.

Незважаючи на те, що управління має стабільну підтримку уряду США, законодавці багатьох штатів останнім часом відкрито протистоять позиції управління з «конопляного питання». В 1996 році медичне вживання конопляних препаратів було легалізовано в штатах Каліфорнія та Аризона, незабаром їхній приклад наслідували ще кілька штатів.