Управління національної розвідки Чилі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Управління (Директорат) національної розвідки Чилі, ДІНА (ісп. Dirección de Inteligencia Nacional) - чилійська політична поліція, створена після військового перевороту 1973 року. Її керівником був полковник Мануель Контрерас, його заступником - Рауль Ітурріага. У червні 1974 р. була виділена в самостійну структуру. У перелік її задач входив збір і аналіз інформації, необхідної для забезпечення національної безпеки.

У веденні ДІНА знаходилися концентраційні табори для політичних в'язнів режиму Піночета (Острів Досон, Катро-Аламос, Трес-Аламос та ін.) , центри незаконного утримання і тортур (Londres 38, Вілла Грімальді, Колонія Дігнідад та ін.).

Управлінням було запропоновано план зі знищення дисидентів і опозиціонерів військово-фашистському режиму, який отримав назву Операція «Кондор». Основною метою операції стало об'єднання зусиль розвідслужб диктаторських режимів країн Південного конуса з вистежування, викрадення, тортур і вбивств «політично неблагонадійних» людей. Агентами ДІНА були вбиті, зокрема, колишній командувач сухопутними військами Чилі Карлос Пратс і колишній міністр оборони в уряді Сальвадора Альєнде Орландо Летельєр.

Одним з активних функціонерів управління був Мігель Краснов, котрий особисто брав участь у тортурах (в тому числі сексуального характеру) жінок [1]. Цікава деталь: матір Мігеля Краснова також було звати Діна.

Задля «поліпшення іміджу Чилі» у серпні 1977 року ДІНА було розпущено і зліквідовано.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Августо Піночет та переворот 1973 року в Чилі
  • Підлуцький О. Августо Піночет: генерал, який одягнув на націю «залізні штани» // Дзеркало тижня. – 2003. – №26.
  • Шевелев В. Диктаторы и боги / В. Шевелев. – Ростов-на-Дону: Феникс, 1999. – 320 с.
  • Строганов А. И. Новейшая история стран Латинской Америки / А. И Строганов. – М.: Высшая школа, 1995. – 415 с.