Управління спеціальних акцій (ЦРУ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Управління спеціальних акцій (ЦРУ)
Special Activities Division
На службі 1947 — по т.ч.
Країна США США
Належність Центральне розвідувальне управління
Тип сили спеціальних операцій
Роль особливі напіввійськові формування сил спеціальних операцій, на котрі покладаються завдання найскладніших, найризикованіших та найважливіших спеціальних операцій у глобальному масштабі в політичних інтересах США
Війни/битви Друга світова війна
Операція у затоці Свиней
Війна у В'єтнамі
Боротьба з Болівійською армією національного визволення
Громадянська війна в Сальвадорі
Операція «Відродження надії»
Операція «Червоний світанок»
Війна в Іраку
Війна в Афганістані
Операція «Спис Нептуна»

Медіафайли на Вікісховищі

Управління спеціальних акцій ЦРУ (англ. Special Activities Division (SAD) або Загін спеціальних акцій ЦРУ — спеціалізована складова частина, окремий департамент Центрального розвідувального управління Сполучених Штатів, на який покладаються завдання проведення прихованих спеціальних операцій у всьому світові, відомих, як «спеціальні акції» (англ. "special activities") силами напівмілітарних підрозділів. Власно департамент складається з двох підрозділів: групи спеціальних операцій (англ. Special Operations Group (SOG) та групи політичних акцій (англ. Political Action Group (PAG).

Структура[ред. | ред. код]

Група спеціальних операцій Управління спецакцій призначена для виконання завдань найважливіших прихованих спеціальних операцій, пов'язаних з високим ризиком у чутливому політичному або військовому середовищі, де відкрите застосування силових методів врегулювання проблем або оприлюднення участі американського уряду в акції матиме небажаний ефект[1]. Особовий склад цієї групи, що комплектується так званими офіцерами напівмілітарних операцій чи офіцерами спеціальних навичок, не має ніяких ознак, атрибутів чи уніформи, за якими можлива ідентифікація належності до будь-якої військової або розвідувальної структури США. Нерідко офіційні представники уряду США відмовляються від цих груп у разі провалу операції[2].

Група спеціальних операцій вважається однією з найпотаємніших формувань спеціальних операцій Сполучених Штатів. Офіцерами групи виконувалася безліч завдань специфічного характеру, часто у взаємодії зі спецпідрозділами частин спеціальних місій, як «Дельта», DEVGRU, ISA, 24-ю ескадрильєю спеціальної тактики ССО, а також з іншими підрозділами сил спеціальних операцій країни, як-то армійськими, військово-морськими, авіаційними, морської піхоти, SEAL, SWCC, рейнджерами, розвідкою морської піхоти тощо.

Група політичних акцій призначена для виконання спеціальних завдань, пов'язаних з врегулюванням політичних ситуацій впливу, психологічними операціями та економічними акціями. Стрімкий розвиток сучасних інформаційних технологій змусив керівництво ЦРУ уповноважити цю групу виконанням завдань у цій сфері діяльності. Зазвичай невеликий підрозділ із групи політичних акцій приховано або потай виконує завдання, що впливає на політичний розклад ситуації в іншій країні; водночас до проведення важливої масштабної таємної акції залучається значний компонент різнорідних експертів, який спроможний діяти за усіма напрямками одночасно з метою підтримки американської зовнішньої політики за кордоном.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Виноски
Джерела
  1. Robberson, Tod (October 27, 2002). «CIA commandos remain covert». Dallas Morning News.
  2. Special Operations Forces (SOF) and CIA Paramilitary Operations: Issues for Congress (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 8 січня 2016. Процитовано 20 березня 2016.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Відео[ред. | ред. код]