Управління спеціальних акцій (ЦРУ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Управління спеціальних акцій (ЦРУ)
Special Activities Division
Seal of the Central Intelligence Agency.svg
На службі 1947 — по т.ч.
Країна Flag of the United States.svg США
Належність Flag of the U.S. Central Intelligence Agency.svg Центральне розвідувальне управління
Тип сили спеціальних операцій
Роль особливі напіввійськові формування сил спеціальних операцій, на котрі покладаються завдання найскладніших, найризикованіших та найважливіших спеціальних операцій у глобальному масштабі в політичних інтересах США
Війни/битви Друга світова війна
Операція у затоці Свиней
Війна у В'єтнамі
Боротьба з Болівійською армією національного визволення
Громадянська війна в Сальвадорі
Операція «Відродження надії»
Операція «Червоний світанок»
Війна в Іраку
Війна в Афганістані
Операція «Спис Нептуна»

Управління спеціальних акцій ЦРУ (англ. Special Activities Division (SAD) або Загін спеціальних акцій ЦРУ — спеціалізована складова частина, окремий департамент Центрального розвідувального управління Сполучених Штатів, на який покладаються завдання проведення прихованих спеціальних операцій у всьому світові, відомих, як «спеціальні акції» (англ. "special activities") силами напівмілітарних підрозділів. Власно департамент складається з двох підрозділів: групи спеціальних операцій (англ. Special Operations Group (SOG) та групи політичних акцій (англ. Political Action Group (PAG).

Структура[ред. | ред. код]

Група спеціальних операцій Управління спецакцій призначена для виконання завдань найважливіших прихованих спеціальних операцій, пов'язаних з високим ризиком у чутливому політичному або військовому середовищі, де відкрите застосування силових методів врегулювання проблем або оприлюднення участі американського уряду в акції матиме небажаний ефект[1]. Особовий склад цієї групи, що комплектується так званими офіцерами напівмілітарних операцій чи офіцерами спеціальних навичок, не має ніяких ознак, атрибутів чи уніформи, за якими можлива ідентифікація належності до будь-якої військової або розвідувальної структури США. Нерідко офіційні представники уряду США відмовляються від цих груп у разі провалу операції[2].

Група спеціальних операцій вважається однією з найпотаємніших формувань спеціальних операцій Сполучених Штатів. Офіцерами групи виконувалася безліч завдань специфічного характеру, часто у взаємодії зі спецпідрозділами частин спеціальних місій, як «Дельта», DEVGRU, ISA, 24-ою ескадрильєю спеціальної тактики ССО, а також з іншими підрозділами сил спеціальних операцій країни, як-то армійськими, військово-морськими, авіаційними, морської піхоти, SEAL, SWCC, рейнджерами, розвідкою морської піхоти тощо.

Група політичних акцій призначена для виконання спеціальних завдань, пов'язаних з врегулюванням політичних ситуацій впливу, психологічними операціями та економічними акціями. Стрімкий розвиток сучасних інформаційних технологій змусив керівництво ЦРУ уповноважити цю групу виконанням завдань у цій сфері діяльності. Зазвичай невеликий підрозділ з групи політичних акцій приховано або потай виконує завдання, що впливає на політичний розклад ситуації в іншій країні; водночас до проведення важливої масштабної таємної акції залучається значний компонент різнорідних експертів, який спроможний діяти за усіма напрямками одночасно з метою підтримки американської зовнішньої політики за кордоном.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Виноски
Джерела
  1. Robberson, Tod (October 27, 2002). «CIA commandos remain covert». Dallas Morning News.
  2. Special Operations Forces (SOF) and CIA Paramilitary Operations: Issues for Congress

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Відео[ред. | ред. код]