Уралс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Уралс, Юралс», Urals — сибірська нафта, експортна суміш нафти, яка на паливних біржах позначається як сорт «уралс». Одержується змішуванням в системі трубопроводів важкої, високосірчистої нафти Уралу і Поволжя (вміст сірки в яких досягає 3,0 %, а щільність в градусах API — Американського нафтового інституту — не перевищує 26-28) з легкою західносибірською нафтою Siberian Light (щільність 36,5 в градусах API, вміст сірки 0,57 %). Підсумковий вміст сірки в нафті сорту Urals становить 1,3 %, щільність в градусах API — 31-32, що значно більше, ніж в інших: каспійська нафтова суміш CPC — 0,54 %, азербайджанська Azeri light — 0,14 %.

Для порівняння близькосхідна нафта:

сорт Oman — щільність 33 % API, сірка — 1,14 %

сорт Dubai — щільність 30,4 % API, сірка — 2,13 %[1]

Опис[ред. | ред. код]

Urals — сорт високосірчистої нафти (вміст сірки близько 1,3 %), яка являє собою суміш з нафти, що видобувається в Ханти-Мансійському автономному окрузі й Татарстані[2]. Вартість російської нафти визначається дисконтуванням ціни на Brent, оскільки російська нафта вважається менш якісною через високий вміст сірки, а також важких та циклічних вуглеводнів.

Сама по собі Західно-Сибірська нафта (Siberian Light) має прийнятну якість і схожа за складом з Brent і WTI, які належать до так званого сорту Light Sweet Oil — малосірчистої («солодкої») легкої нафти, на яку і припадає більша частина світового попиту. У Росії ф'ючерс на нафту сорту «Urals» торгується на ринку ФОРТС на біржі РТС, на американській біржі NYMEX цей сорт торгується під маркою REBCO (Russian Export Blend Crude Oil). Поставки на експорт нафти марки Urals здійснюються в основному через Новоросійськ і за системою нафтопроводів «Дружба».

У Росії вжито низку кроків для того, щоб підвищити якість нафти Urals шляхом виключення з неї високосірчистої татарстанської нафти. Зокрема, компанія «Татнефть» веде будівництво великого нафтопереробного комплексу в Нижньокамську (проект «ТАНЕКО»), на якому, замість відправки в систему трубопроводів, буде перероблятися високосірчиста нафта, причому глибина переробки складе 96,9 %[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]