Уряд Російської Федерації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будинок Уряду РФ (Білий дім) у Москві.
Росія
Росія

Стаття з серії:
Політика та уряд Росії


Державний лад Росії


Конституція Росії


Президент Росії
Уряд


Федеральні збори


Судова системаФедеральний устрій


ВибориІнші країни

Уряд Росі́йської Федера́ції (рос. Правительство Российской Федерации) — найвищий федеральний орган виконавчої влади в Російській Федерації (відповідно до статті 110 Конституцій РФ).


Конституційний статус[ред.ред. код]

Статус Уряду РФ визначений в розділі 7 Конституції РФ.

Структура уряду[ред.ред. код]

Уряд Російської Федерації складається з Голови Уряду Російської Федерації, заступників Голови Уряду Російської Федерації і федеральних міністрів (стаття 110 Конституцій РФ).

Голова Уряду Російської Федерації призначається Президентом Російської Федерації з відома Державної Думи. У спірних питаннях (після триразового відхилення представлених кандидатур) Президент призначає Голову Уряду, розпускає Державну Думу і призначає нові вибори.

В результаті адміністративної реформи 2004 уточнений статус і розподіл функцій між федеральними міністерствами, федеральними службами і федеральними агентствами. Крім того, федеральні органи виконавчої влади розділені на ті, що знаходяться у віданні Президента (так звані силові відомства) і Уряду.

Будівля уряду[ред.ред. код]

Будинок Уряду Російської Федерації розташований на березі Москви-ріки в Москві, за адресою: Краснопресненська набережна, будинок 2.

Див.також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]