Уступ (гірництво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Уступи в кар'єрі Бінгем-Каньйон, США

Усту́п — частина товщі гірських порід у кар'єрі, яка має робочу поверхню у формі сходинки та розробляється самостійними засобами виймання і транспортування.

Короткий уступ[ред.ред. код]

КОРОТКИЙ УСТУП (рос. короткий уступ, англ. short bench, нім. kurze Strosse f) – уступ, довжина якого дорівнює або мало відрізняється від його висоти. Виймання руди К.у. застосовують у слабких, нестійких рудах при системах з стелеуступним вибоєм.

Контроль форми уступу[ред.ред. код]

КОНТРОЛЬ ФОРМИ УСТУПУ, (рос. контроль формы уступа, англ. control of bench shape, нім. Kontrolle der Strossenform f (der Schnittform f)) – отримання інформації щодо величини геометричних параметрів, котрі характеризують форму уступу при відкритому способі розробки. Як правило, виконується за допомогою автоматичних пристроїв та приладів.

Фронт робіт уступу[ред.ред. код]

Це частина робочого уступу (за довжиною), підготовлена до ведення гірничих робіт; підготовка полягає у створенні на робочому горизонті площадки шириною не менше мінімально допустимої і у підведенні транспортних та енергосилових комунікацій, що забезпечують роботу обладнання.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]


Гірнича справа Це незавершена стаття з гірництва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.