Ухилення від призову на строкову військову службу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Злочин (КК України)
Ухилення від призову на строкову військову службу
Загальна характеристика
Номер розділу XIV
Злочин у сфері охорони державної таємниці,
недоторканності державних кордонів,
забезпечення призову та мобілізації
Номер статті 335
Кримінальне покарання
види і термін покарань до 3 років ОВ

Ухилення від призову на строкову військову службу — кримінальний проступок, передбачений Кримінальним кодексом України, статтею 335.

Склад правопорушення[ред. | ред. код]

  • Об'єктом правопорушення є порядок формування Збройних сил України та інших військових формувань, порядок призову осіб, які підлягають призову на строкову військову службу відповідно до закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
  • Об'єктивною стороною правопорушення є ухилення від призову на строкову військову службу, а також військову службу за призовом осіб офіцерського складу, що може проявлятися або в активних діях (симуляції хвороби, підробки документів, прямої відмови від несення військової служби, вигадуванні інших причин, з яких військовозобов'язаного можуть звільнити від проходження військової служби) або в ухиленні від прибуття до призовної дільниці для відправлення у військову частину для проходження строкової військової служби (за порушення правил військового обліку відповідальність настає адміністративна, за ст. 210 КУпАП).
  • Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується прямим умислом. Це означає, що якщо призовник не з'явився до призовної дільниці з інших причин, які не пов'язані з метою ухилитися від проходження строкової служби, він не несе кримінальної відповідальності за це.
  • Суб'єктом правопорушення є особа, яка придатна за віком і станом здоров'я до несення військової служби за відсутності відстрочки чи рішення про непридатність особи до несення військової служби, а так само офіцер запасу.

Посилання[ред. | ред. код]