Учасник дослідження

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Учасник дослідження — особа, яка бере участь в експерименті у психології та інших галузях науки[1]. У психолінгвістиці, цей термін — на відміну від інформанта — означає, що збирається ще й інформація про носія мови як мовної і мовленнєвої особистості. Учасники можуть бути спеціально відібраними для експерименту, або ж бути наявними представниками досліджуваної популяції.

За участі в психологічних експериментах мотивація учасника дослідження істотно впливати на хід і результати експерименту. Виділяють три види мотивації учасника дослідження до виконання завдань експериментатора: почуття обов'язку перед експериментатором; честолюбство, прагнення «показати себе»; зацікавленість самим завданням[2]

Від учасників психологічного експерименту, клінічного дослідження або інших видів експериментів над людьми[en] може вимагатися інформована добровільна згода.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Э. Г. Азимов, А. Н. Щукин. Испытуемый // Новый словарь методических терминов и понятий (теория и практика обучения языкам). — М.: Издательство ИКАР. — 2009. — Новый словарь методических терминов и понятий (теория и практика обучения языкам). — М.: Издательство ИКАР. Э. Г. Азимов, А. Н. Щукин. 2009
  2. Б.В. Зейгарник Воспроизведение действий // Познавательные психические процессы. Хрестоматия. — 2001. — С. 316—319. — ISBN 5-318-00614-0.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Испытуемый — Готтсданкер Р. Основи психологічного експерименту (терміни) (рос.)