У багатої пані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
У багатої пані M:
Pie bagātās kundzes
Жанр драма
Режисер Леонід Лейманіс
Сценарист Леонід Лейманіс
У головних
ролях
Едуард Павулс
Карліс Себріс
Ліга Ліепіня
Оператор Мартінс Клейнс
Композитор Маргер Зариньш
Кінокомпанія Ризька кіностудія
Тривалість 89 хвилин
Мова латиська / російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1969
IMDb ID 2275909

«У багатої пані» (латис. «Pie bagātās kundzes») — латвійський радянський художній фільм 1969 року. Екранізація роману Андрія Упіта «Усміхнений лист». У сценарії використана сюжетна лінія новел «У багатій пані», «Номер на шиї», «Квіти на піску» і «Фрідіс».

Зміст[ред. | ред. код]

Рига, 30-ті роки XX століття. Інтелігентний безробітний Ольгерт Курміс може порозумітися англійською та французькою мовами і знає латинь, але зараз задовольняється обов'язками носильника. Йому не в тягар займатися тим, що трапляється під руку. Разом зі своїм другом, волоцюгою Фрідісом він виконує дрібні доручення пана Калнкайса і його дружини. У подружньої пари є заповітна мета: будь-яким способом домогтися обрання пана Калнкайса депутатом Сейму. Ольгерт відчуває себе відповідальним за долю Емми Карклс - дівчини, що отримала невеликий термін за дрібну крадіжку і нещодавно вийшла з в'язниці. Вона працює прислугою в будинку у Калнкайсів. Допомагаючи своїм новим знайомим розклеювати по місту передвиборні плакати партії пана Калнкайса, Емма потрапила в поліцію і була заарештована за «політику». Вони примудрилися наклеювати листівки таким чином, що номер 49 читався як 19 - номер списку Робочої партії.

Ролі[ред. | ред. код]

Актор Роль
Едуард Павулс Ольгерт Курміс Ольгерт Курміс
Ліга Ліепіня Емма Карклс Емма Карклс
Карліс Себріс Фрідіс Фрідіс
Луйс Шмітс пан Калнкайс пан Калнкайс
Зігрід Стунгуре Єва, жінка пана Калнкайса Єва, жінка пана Калнкайса
Велта Ліне прислуга прислуга
Юріс Леяскалнс Гейнсе Гейнсе
Рудольф Крейцумс Карклс Карклс
Евалдс Валтерс епізод епізод
Волдемар Зандбергс епізод епізод
Яніс Осис епізод епізод

Додаткові факти[ред. | ред. код]

Режисер і автор сценарію Леонід Лейманіс прекрасно розбирався в матеріалі, він сам був діяльним учасником громадського життя в Латвії 30-х років. Жанр фільму був позначений як політичний фарс з життя буржуазної республіки, що полегшило його проходження по різних інстанціях. Свою роль зіграло і те, що живий був автор літературного джерела, класик латиської літератури, Андрій Упіт.

Для Ризькій кіностудії це був другий досвід роботи з твором А. Упіта. В 1956 році Варіс Круміньш і Маріс Рудзітіс робили диплом за романом «Причини і наслідки». Тепер екранізацію довірили досвідченому майстрові.

Зараз важко уявити іншого виконавця ролі Ольгерт Курміса, але спочатку було заплановано знімати Улдіса Пуцітіс. Тільки нестиковка в графіку зйомок (він в цей час знаходився на студії ім. О. Довженка), дозволила затвердити Едуарда Павулс.

Прем'єра фільму відбулася 27 серпня 1969 року в московському кінотеатрі «Рига». У залі були присутні актори Московського драматичного театру ім. Н. В. Гоголя, що узяли участь в озвучуванні фільму і дубляжі його на російську мову.

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]