У дні комети

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«У дні комети» (англ. In the Days of the Comet) — фантастичний роман англійського письменника Герберта Веллса. Написаний в 1906 році.

Сюжет[ред.ред. код]

Роман побудований у формі спогадів головного героя Вільяма Ледфорда про дні своєї юності й про події 50-річної давнини, які привели до радикальної зміни світу. У першій частині роману він розповідає про своє життя в Англії початку XX століття. У цей час героєві 21 рік і він працює дрібним службовцем в гончарній крамниці. Він критично описує навколишнє його суспільство, що панують у ньому класове й майнове розшарування, безробіття, економічні проблеми.

Ледфорд втрачає роботу й кохану дівчину Нетті Стюарт, що воліє йому молодого аристократа Едуарда Веррола. Розгніваний Ледфорд вирішує вбити їх обох, а потім покінчити життя самогубством. Тлом до цих подій особистого життя головного героя служать періодичні газетні повідомлення про приближающейся до Землі комети, яким ні головний герой, ні більшість навколишніх його людей, не надають особливого значення. Навіть війна між Великою Британією і Німеччиною не може відволікти головного героя від поставленої мети. Він женеться за закоханими й нарешті наздоганяє їх у Ессексі, на узбережжя моря. У кульмінаційний момент, коли Ледфорд стріляє в них, Земля поринає у хвіст комети, і він падає без свідомості...

Посилання[ред.ред. код]

книги Це незавершена стаття про книгу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.