Фаворити Успіху

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рейтинг народних уподобань
«Фаворити Успіху» (Україна)
[1]
Логотип конкурсу торгових марок «Фаворити Успіху»
Девіз «Бери від життя найкраще!»
Вперше проведено 2003
Сайт www.favor.com.ua

«Фаворити Успіху» (рос. Фавориты Успеха) — щорічний конкурс для визначення найкращих торгових марок товарів і послуг. Конкурс характеризують: простота та прозорість методики, повна відкритість рейтингів, участь у рейтингу всіх гравців ринку без попередніх заявок, залучення до оцінки конкурсантів всіх небайдужих[2].

Місія конкурсу[ред. | ред. код]

Основна мета конкурсу — створення щорічного відкритого та публічного рейтингу популярності учасників ринку товарів і послуг. Визначення найкращих і найзатребуваніших споживачами пропозицій та нагородження переможців медаллю «Фаворит Успіху».

Переможці конкурсу визначаються за підсумками публічного рейтингу, що обчислюється на базі голосування за участю трьох респондентських груп: Експертного Журі (професійних профільних фахівців у різних напрямках споживчого ринку), Журі Успішних Людей (публічних і відомих людей України, знаменитостей) та безпосередніх споживачів. Обробка результатів опитувань здійснюється незалежною маркетинговою дослідницькою компанією InMind, і проходить аудит Київського міжнародного інституту соціології (КМІС)[3].

Історія[ред. | ред. код]

В.І. Паніотто, генеральний директор КМІС, автор оригінальної методики конкурсу на церемонії нагородження «Фаворитів Успіху – 2005»

Конкурс започатковано в 2003 році. Ідея полягала у вивченні споживацьких уподобань, за методиками прийнятими в соціальних дослідженнях економічно розвинених країн, та опитуванні безпосередніх споживачів і експертів різних галузей, без втручання в процес досліджень самих гравців ринку, представників компаній. Методику конкурсу було адаптовано до особливостей українського ринку доктором філософських наук, професором кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська Академія», генеральним директором КМІС Володимиром Іллічом Паніотто[4][5].

Щорічні рейтингові дослідження конкурсу спрямовані на визначення найкращих, найбільш затребуваних громадськістю торгових марок товарів та послуг українського ринку, а також найяскравіших представників вітчизняного шоу-бізнесу. У публічному рейтингу беруть участь усі торгові марки, що офіційно присутні на ринку країни. Всі без винятку марки автоматично є конкурсантами та претендентами на перемогу в номінаціях, чиї назви відповідають певним сферам ринку народного споживання.

2005 рік — дослідження споживацьких уподобань вперше проведено в Інтернеті, у вигляді онлайн-голосування на сайті http://www.favor.com.ua. Кожен бажаючий отримав можливість проголосувати за своїх власних «фаворитів», таким чином рекомендуючи їх іншим, а також висловити свою думку щодо тих чи інших ринкових пропозицій у майже 200 категоріях. Проект супроводжувався рекламною кампанією в Інтернеті, висвітлювався в пресі і супроводжувався розіграшем призів, тому, незважаючи на короткий термін проведення голосування (всього 2 тижні), в ньому взяли участь понад 8000 споживачів з усіх регіонів України. Таким чином, дослідження конкурсу набули загальнонаціонального масштабу.

2006 рік — конкурс почав проводитися не в певний період, а протягом усього року, з січня по грудень, що в результаті дало можливість не тільки отримувати інформацію про рейтинг учасників, але й щоквартально відстежувати динаміку в змінах громадських уподобань. Також, учасники Інтернет-голосування отримали можливість самостійно додавати до рейтингу нових учасників, за яких вони хотіли би проголосувати, однак які раніше були відсутні (напр. в через маловідомість, або присутність лише в незначній частині країни, або у зв'язку з недавньою появою на ринку, про що ще не було відомо організаторам конкурсу). Кількість респондентів зросла до 20 тис., учасників експертного журі — до 235 чоловік, журі успішних людей — до 55 чоловік.

Наприкінці 2007 року конкурс презентував оновлений портал http://www.favor.com.ua, на якому з’явився каталог торгових марок та компаній[6].

Останні роки в конкурсі як респонденти щорічо беруть участь понад 35 тисяч українських споживачів та спеціалістів різних галузей. Незважаючи на недолік суттєвого самопіару, конкурс постійно набуває популярності завдяки своїй прозорій методиці, відкритому рейтингу та підтримки з боку саміх гравців ринку, зацікавлених у прозорих та незалежних рейтингах. Фактично, в конкурсі «Фаворити Успіху» є переможці у кожній з понад 500 номінацій, незалежно від бажання чи небажання переможців отримати нагороду на урочистій церемонії, про що свідчать результати опитувань, що знаходяться у відкритому доступі на сайті конкурсу та відображують рівень громадської лояльності до тих чи інших торгових марок.[7]

Переможці[ред. | ред. код]

За роки проведення конкурсу нагороду отримали понад 200 торгових марок різних напрямків ринку товарів і послуг, а також 18 популярних виконавців української сцени, учасників блоку номінацій «шоу-бізнес» [8].

Номінації[ред. | ред. код]

У конкурсі представлено понад 500 номінацій, кожна з яких є окремою категорією ринку споживацьких товарів і послуг та відображує дійсні ринкові пропозиції. Це продукти харчування, напої, побутові товари, косметика, техніка й автомобілі, лікарські засоби, різні галузі сфери послуг, ЗМІ та інші.

В ході опитування конкурсу респонденти обирають номінантів з повного переліку пропозицій, що присутні на українському ринку у певній категорії. Обирати улюблених номінантів у голосуванні так саме складно як і визначатись з вибором у магазині [9].

Конкурс розділений на чотири щоквартальні етапи. Підсумкова, річна оцінка конкурсантів залежить від сумарного середнього балу, отриманого у всіх кварталах.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • До 2005 року переможці нагороджувалися золотими статуетками [10]. Статуетки символізували грецького бога «Гермеса», заступника торгівлі, який тримав над собою медаль. Починаючи з 2006 року і понині, нагородою переможців є медаль [11], яка є частиною оригінальної статуетки. За словами координатору конкурсу «Фаворити Успіху» в Україні, статуетка часто сприймається отримувачем та громадськістю як особиста нагорода, в той час як успіхи торгової марки та заслужена перемога є результатом колективної роботи маркетингової команди, або навіть всієї компанії.
 • У 2004 році церемонію нагородження було перенесено на 2 місяці від запланованої дати через помаранчеву революцію [12].
 • Відвідати церемонію нагородження можливо тільки маючи персональне запрошення. Квитки на цю подію придбати неможливо, оскільки їх не випускають у продаж для публіки. Проте, незважаючи на відсутність квитків у продажу, організатори події щорічно розповсюджують обмежену кількість запрошень для найактивніших учасників публічного онлайн-голосування.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Положення про конкурс торгових марок «Фаворити Успіху»
 2. Основні характеристики конкурсу «Фаворити Успіху» Marketing Media Review № 3 (100) 2011
 3. Алексей Кузнецов о закулисье «Фаворитов Успеха» (рос.) ексклюзив Marketing Media Review, 21.01.2013
 4. Формула успеха :: Интервью с Алексеем Кузнецовым, управляющим партнером конкурса «Фавориты Успеха» Архівовано 2016-03-05 у Wayback Machine. журнал FOOD UA № 4(64) 2015
 5. У Києві відбудеться XII церемонія нагородження переможців конкурсу «Фаворити Успіху»
 6. Церемонія нагородження «Фаворитів Успіху — 2010» «Маркетинг і реклама» № 6 (178) 2011
 7. Формула успеха :: Интервью с Алексеем Кузнецовым, управляющим партнером конкурса «Фавориты Успеха» Архівовано 2016-03-05 у Wayback Machine. журнал FOOD UA № 4(64) 2015
 8. Фаворити Року — Переможці конкурсу «Фаворити Успіху»
 9. Відеосюжет: церемонія нагородження «Фаворитів Успіху» очима «Першого ділового телеканалу»
 10. Вручення статуетки «Фаворит Успіху – 2005» для ТМ life:)
 11. Медаль для найкращого автомобіля спорт-класу Porsche Carrera 911. Архів оригіналу за 5 березень 2016. Процитовано 4 травень 2015. 
 12. Церемонію нагородження Фаворитів 2004 року перенесено

Посилання[ред. | ред. код]