Фазанні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фазанові
Pheasant.jpg
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Куроподібні (Galliformes)
Родина: Фазанові (Phasianidae)
Підродина: Фазанні (Phasianinae)
Commons-logo.svg Вікісховище: Phasianidae

Фазанні[1] (Phasianinae) — підродина куроподібних птахів родини фазанових (Phasianidae), яка об'єднує птахів невеликого та середнього розміру. Найбільша підродина з піряду куроподібних. Включає 55 видів та 16 родів.

Опис[ред. | ред. код]

Нагадують курей. Ноги, особливо цівка, довгі, тіло піднято над землею, що дозволяє птахам швидко бігти. Вага досягає до 2–2,5 кг. Плесна, ніздрі не мають пір'я, на краях пальців бахрома відсутня. Ніздрі зверху покрити шкірою. Линяння відбувається 1 раз на рік, кігті не линяють, а поступово стираються та поступово виростають.

Найхарактерніші риси:

  • статевий диморфізм — самці більші за розміром та більш яскраво забарвлені за самок;
  • наявність хвоста з 12—18 пір'їв;
  • наявність шпор.

Проживання та харчування[ред. | ред. код]

Фазанні розповсюджені скрізь, крім півночі та півдня обох півкуль. Живуть у лісах, окрім тайги, степах, пустелях, горах, культурних ландшафтах, тяжіють до чагарникових заростях. Фазанні формувалися в умовах тропіків та субтропіків, тому до північних умов вони не пристосовані — у випадку суворих зим або глибоких снігів вони у масі гинуть.

Харчуються фазанові переважно рослинними кормами, а також дрібними комахами (іноді й молодими гризунами). З цього боку вони мають велику користь для господарств. Фазанні збирають корм виклично з землі, розкопуючи при цьому ґрунт (окрім фазана звичайного), також можуть клювати їжу з кущів.

Багато з видів фазанних моногамні. При цьому у виводі та вихованні пташенят самці участі не беруть. Більшість видів живе осіло, а деякі кочують або навіть відлітають на зиму.

Значення[ред. | ред. код]

Представники підродини фазанних вміло борються із шкідниками на полях сільськогосподарських культур. Окрім того, фазанні мають важливе значення у птахівництві та мисливсько-промислове значення.

Представники підродини[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Джерела[ред. | ред. код]