Фансервіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fan service by Wikipe-tan with bikini.jpg

Фансервіс (яп. サービス «безкоштовне доповнення») — явище в аніме чи манзі, ключовою особливістю якого є включення в сюжетний ряд певних сцен або ракурсів, які не мають значення для сюжету, але розраховані на позитивну реакцію основної цільової аудиторії з метою підвищення зацікавленості і/або залучення потенційних глядачів.

Наприклад, звичайний фансервіс для сьонен-аніме (тобто аніме, розрахованого на хлопців і підлітків) — панцу або барвисті бойові сцени, для сьодзьо-аніме персонажі красені бішонени тощо.

Часто термін використовують тільки для позначення найпопулярнішого і найдешевшого виду фансервіса — панцу — підбору ракурсів і кадрів так, щоб продемонструвати деталі нижньої білизни персонажів жіночої статі. Але на цьому види фансервісу не закінчуються, типовим прикладом фансервісу можуть також виступати натяки на нетрадиційну сексуальну орієнтацію персонажів або сцени «легкої» еротики.

Фансервіс дуже поширене явище, майже в кожному аніме в більший чи меншій мірі можна впізнати один з його видів. Також існують аніме, що майже повністю збудовані навколо фансервісу (найчастіше панцу), наприклад «Colorful».

Див. також[ред. | ред. код]