Фармацевтичний факультет Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фармацевтичний факультет Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського
ТДМУ - Фармацевтичний факультет - герб.jpg

Герб фармацевтичного факультету ТДМУ

Скорочена назва
ФФ ТДМУ
Основні дані
Засновано 2000
Заклад Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського
Декан Дмитро Коробко
Веб-сторінка pharm-dep.tdmu.edu.ua
E-mail farm@tdmu.edu.ua

Фармацевтичний факультет Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського створений 2000 року.

Розташовується на вулиці Руській, 36 у пам'ятці архітектури місцевого значення початку XX століття.

Історія[ред. | ред. код]

Сучасність[ред. | ред. код]

Кадровий склад[ред. | ред. код]

 • Дмитро Коробко — декан фармацевтичного факультету, кандидат фармацевтичних наук, доцент;
 • Лілія Логойда — заступник декана факультету;

Інспекторат деканату: Марія Бородай, Тетяна Обрусняк.

Декани[ред. | ред. код]

Вчена рада факультету[ред. | ред. код]

Склад вченої ради фармацевтичного факультету на 2016/2017 навчальний рік:

 1. доцент Дмитро Коробко — голова, декан фармацевтичного факультету,
 2. професор Тарас Грошовий — почесний голова,
 3. доцент Лілія Логойда — заступник голови, заступник декана фармацевтичного факультету,
 4. доцент Антоніна Денис — секретар,
 5. професор Світлана Марчишин,
 6. професор Олена Самогальська,
 7. старший викладач Галина Фальфушинська,
 1. доцент Ольга Поляк,
 2. доцент Григорій Загричук,
 3. доцент Людмила Іванець,
 4. доцент Марія Михалків,
 5. доцент Валентина Тюріна,
 6. доцент Галина Козир,
 7. доцент Марія Шанайда,
 8. доцент Ігор Марків,
 9. доцент Наталя Белей,
 10. доцент Оксана Тригубчак,
 11. доцент Мар'яна Васенда,
 12. доцент Мар'яна Демчук,
 13. доцент Іванна Кернична,
 14. доцент Надія Зарівна,
 15. доцент Ігор Бердей,
 16. студентка III курсу Алла Вовк,
 17. студентка IV курсу Тетяна Гладун,
 18. студент V курс Назарій Лисюк.

Кафедри[ред. | ред. код]

Сучасний факультет складається з 5 кафедр:

Кафедра управління та економіки фармації з технологією ліків[ред. | ред. код]

Історія кафедри починається від 1 січня 2002 року, коли на новоствореному фармацевтичному факультеті засновано кафедру фармацевтичних дисциплін, яку очолив доктор фармацевтичних наук, професор Тарас Грошовий.

У 2005—2013 роках на території кафедри функціонувала навчальна аптека ТОВ «Ера-Тер», де студенти навчалися практичних навичок у реальних умовах, проходили пропедевтичну та виробничу практики.

1 липня 2012 року кафедру розділили на кафедру управління та економіки фармації (завідувач — професор Тарас Грошовий) і кафедру технології ліків (завідувач — доцент Л. Соколова).

2 січня 2014 року кафедра знову зазнала реорганізації та об'єдналась у спільну кафедру управління та економіки фармації з технологією ліків на чолі з професором Тарасом Грошовим.

З вересня 2014-го вона розміщена на вул. Глибокій, 19-А. З вересня 2015 курс управління та організації фармації знову розташувався у фармацевтичному корпусі на Руській, 36.

Кафедра фармацевтичної хімії[ред. | ред. код]

Витоки кафедри фармацевтичної хімії починаються з 1 вересня 2000 року, коли в ТДМА розпочалися заняття на курсі хіміко-фармацевтичних дисциплін, який на той час був складовою частиною кафедри біології та медичної генетики з фармакогнозією (завідувач — доцент Світлана Марчишин). Курс очолила Л. Вронська.

У 2001 році курс хіміко-фармацевтичних дисциплін реорганізований у кафедру хіміко-фармацевтичних дисциплін. У серпні-грудні 2001 року обов'язки завідувача кафедри хіміко-фармацевтичних дисциплін виконувала старший викладач Л. Вронська, а з грудня 2001 року завідувачем кафедри обрано професора Л. Романишину. У грудні 2002 року кафедра розділена на дві: кафедру фармацевтичних дисциплін і кафедру неорганічної та органічної хімії. З липня 2003 року кафедра фармацевтичних дисциплін розділена на дві: кафедру фармацевтичних дисциплін та кафедру фармацевтичної хімії з аналітичною і токсикологічною хімією. У липні 2006 року кафедра фармацевтичної хімії з аналітичною і токсикологічною хімією об'єднана з кафедрою неорганічної та органічної хімії в єдину кафедру фармацевтичної хімії, до якої приєднали ще курси медичної хімії для студентів І курсу медичного і стоматологічного факультетів. Обов'язки завідувача кафедри виконувала доцент Л. Вронська. З вересня 2009 року кафедру очолили професор Л. Фіра.

З вересня 2013 року кафедра розділена на кафедру фармацевтичної хімії (завідувач — доцент Дмитро Коробко) та кафедру загальної хімії (завідувач — старший викладач Галина Фальфушинська). З вересня 2014 року кафедру фармацевтичної хімії очолила доцент О. Поляк.

Нині на кафедрі працює 8 доцентів, 1 старший викладач, 2 лаборанти.

Кафедра фармакогнозії з медичною ботанікою[ред. | ред. код]

30 червня 2000 року наказом ректора № 151 створено кафедру фармакогнозії з біологією та медичною генетикою, а виконувачем обов'язків завідувача кафедри призначено доцента Світлану Марчишин. Кафедра фармакогнозiї з медичною ботанiкою створена 1 липня 2003 року, завiдувачем кафедри була професор Л. Фіра. З 2009 року завідувачем кафедри призначено професора Світлану Марчишин.

Кафедра клінічної фармації[ред. | ред. код]

Курс клінічної фармації відкрито у 2003 році при кафедрі фармацевтичних дисциплін. У 2004/2005 навчальному році курс перейменовано d кафедру клінічних дисциплін з клінічною фармацією, у 2005/2006 навчальному році кафедра приєднана до кафедри фармакології, яка стала називатися кафедрою фармакології з клінічними фармакологією, фармацією і фармакотерарпією. У 2007 році на базі курсу клінічної фармації створена кафедра клінічної фармації, яку очолив професор Іван Кліщ. Від серпня 2010 року кафедру очолила професор Олена Самогальська.

Кафедра загальної хімії[ред. | ред. код]

Історія кафедри загальної хімії тісно пов'язана з розвитком фармацевтичного факультету. Хімічні дисципліни для студентів викладалися спочатку на курсі хіміко-фармацевтичних дисциплін, який у 2001 році реорганізований в однойменну кафедру. В грудні 2002 року кафедру хімічних дисциплін розділено на кафедру фармацевтичних дисциплін і кафедру неорганічної та органічної хімії. Кафедру очолювала професор Л. Романишина. У 2003-му кафедру очолив доцент Григорій Загричук.

У липні 2006 року кафедра неорганічної та органічної хімії об'єднана з кафедрою фармацевтичної хімії з аналітичною і токсикологічною хімією у кафедру фармацевтичної хімії, до якої передали курси медичної та біоорганічної хімії, що викладалися для студентів І курсу медичного та стоматологічного факультетів. У 2006—2009 роках завідувачем кафедри була доцент Л. Вронська. З вересня 2009-го кафедру очолила професор Л. Фіра. З вересня 2013 року кафедра фармацевтичної хімії знову розділена на кафедру загальної хімії та кафедру фармацевтичної хімії. Кафедру загальної хімії очолила старший викладач Галина Фальфушинська.

Нині на кафедрі загальної хімії навчаються студенти медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів (денна та заочна форми навчання) та Навчально-наукового інституту медсестринства (денна і дистанційна форми навчання), яким викладаються такі дисципліни:

 • Медична хімія (медичний та стоматологічний факультет, І курс),
 • Біологічна та біоорганічна хімія (медичний факультет, І курс),
 • Неорганічна хімія (фармацевтичний факультет, І курс),
 • Органічна хімія (фармацевтичний факультет, ІІ курс),
 • Фізична та колоїдна хімія (фармацевтичний факультет, ІІ-ІІІ курси) ,
 • Медична хімія (ННІ медсестринства, І курс).

Відомі випускники[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]