Федеральне агентство геодезії та картографії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Федеральне агентство геодезії та картографії
(Роскартографія)
Велика емблема Роскартографії
Загальна інформація
КраїнаРосія Росія
Дата створення15 березня 1919
20 травня 2004
Попередні відомстваФедеральна служба геодезії та картографії Росії
Дата скасування1 березня 2009
Замінено наФедеральна служба державної реєстрації, кадастру і картографії
Керівництво діяльністю здійснюєУряд Росії
Керівне відомствоМіністерство транспорту
Штаб-квартираМосква
Ключові документиФедеральний закон «Про геодезію і картографію»[1]
Положення «Про федеральне агентство геодезії та картографії»[2]

Федеральне агентство геодезії та картографії (Роскартографія) — федеральний орган виконавчої влади Російської Федерації, що здійснював спеціальні виконавчі, контрольні, дозвільні та наглядові функції під час виробництва геодезичних, астрономо-геодезичних, гравіметричних, топографічних, топографо-геодезичних (у складі маркшейдерський) робіт та інженерних вишукувань, аерокосмознімальних, картографічних, картовидавничих і кадастрових робіт, створення цифрових, електронних карт і геоінформаційних систем.

Історія

[ред. | ред. код]

Уперше орган було утворено як Вище геодезичне управління РРФСР (ВГУ) 15 березня 1919 року. З 15 червня 1935 року — Головне управління Державної зйомки і картографії НКВС СРСР. Постановою Ради народних комісарів СРСР № 1196 від 23 вересня 1938 року було виділено зі складу НКВС і перетворено на Головне управління геодезії і картографії при Раді народних комісарів СРСР (ГУГК при РНК СРСР). 10 травня 1967 року перетворено в Головне управління геодезії і картографії при Раді міністрів СРСР (ГУГК при РМ СРСР).

Управління активно займалось складанням і виданням різноманітних картографічних творів як по СРСР, так і багатьма іншим країнам світу, материками, морями Світового океану, різноманітними географічними областями світу. Управлінню, як радянському видавництву, було присвоєно код Держкомвидаву СРСР — 071. У віданні відомства знаходилося також створення і розвиток на території країни геодезичних мереж і об'єднуючою їх державної геодезичної мережі.

20 квітня 1991 року було засновано Головне управління геодезії і картографії при Раді Міністрів РРФСР (Головкартографія). 30 вересня 1992 року утворена Федеральна служба геодезії і картографії Росії (Роскартографія).

Відповідно до федерального закону «Про найменування географічних об'єктів» № 152-ФЗ від 18 грудня 1997 року агентство бере участь в роботах зі створення Державного каталогу географічних назв «з метою забезпечення однакового і стійкого вживання в Російській Федерації найменувань географічних об'єктів і збереження зазначених найменувань».

Указом президента Російської Федерації від 12 травня 2008 року № 724 і постановою федерального уряду від 5 червня 2008 року № 431 агентство передане у відання Міністерства економічного розвитку і торгівлі (з травня 2008 — Міністерство економічного розвитку).

Указом президента Росії від 31 грудня 2008 року скасоване 1 березня 2009 року; функції передані Федеральній службі державної реєстрації, кадастру і картографії (реорганізованої Росреєстрації).

Керівництво

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Від 20 квітня 1991 року по січень 1992 року паралельно існували Держгеодезія СРСР і Головкартографія РРФСР.

Джерела

[ред. | ред. код]
  1. Федеральный закон «О геодезии и картографии» от 26 декабря 1995 г. № 209-ФЗ (pdf) (рос.). Архів (PDF) оригіналу за 5 червня 2012. Процитовано 8 квітня 2010. {{cite web}}: Cite має пусті невідомі параметри: |description= та |datepublished= (довідка)
  2. Положение «О Федеральном агентстве геодезии и картографии» (утв. Постановлением Правительства РФ от 29 июля 2004 г. № 386) (рос.). Архів оригіналу за 18 лютого 2009. Процитовано 8 квітня 2010. {{cite web}}: Cite має пусті невідомі параметри: |description= та |datepublished= (довідка)

Література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]