Федеральне агентство з атомної енергії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Будівля Федерального агентства з атомної енергії (Москва, вул. Велика Ординка, 24/26)

Федеральне агентство з атомної енергії (Росатом) — у 2004—2008 роках федеральний орган виконавчої влади Росії, що здійснював функції з управління атомною галуззю промисловості Росії. Засновано 9 березня 2004 наказом Президента Росії № 314 «Про систему та структуру федеральних органів виконавчої влади»[1] на базі скасованого Міністерства Російської Федерації з атомної енергії.

підпорядковується безпосередньо Уряду. За часів існування СРСР міністерство, правонаступником якого можна вважати Росатом, в цілях секретності носило назву Міністерства середнього машинобудування СРСР.

«Росатому» були підвідомчі:

«ТВЕЛ» володіє:

  • видобувними уран підприємствами (Приаргунсье гірничо-хімічне об'єднання та ін.),
  • виробниками ядерного палива («Машзавод» у місті Електросталь та ін.)
  • рядом інфраструктурних підприємств.

Останнім керівником агентства був Сергій Кирієнко. З березня 1998 по березень 2001 агентство очолював Євген Адамов, що став фігурантом скандалу у зв'язку із затриманням в травні 2005 у Швейцарії за запитом США.

У 2007 між ректоратом Нижньогородського державного технічного університету та Росатомом досягнуто домовленості про те, що техуніверситет стане базовим вузом з підготовки фахівців з розробки та експлуатації плавучих АЕС[2].

У жовтні 2007 Президент Росії Володимир Путін вніс до Держдуми проект федерального закону «Про Державну корпорацію з атомної енергії» Росатом"". Держкорпорація створюється шляхом реорганізації Федерального агентства з атомної енергії (Росатом) і буде носити ту ж назву[3].

1 грудня 2007 були підписані Федеральні закони № 317-ФЗ «Про Державної корпорації з атомної енергії» Росатом ""[4] та № 318-ФЗ "Про внесення змін в окремі законодавчі акти Російської Федерації у зв'язку з прийняттям Федерального закону « Про Державну корпорацію з атомної енергії „ Росатом“»[5]

Агентство скасовано Указом Президента Російської Федерації від 20 березня 2008 № 369 «Про заходи щодо створення Державної корпорації з атомної енергії „ Росатом“»[6]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]