Федеральне космічне агентство Росії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Федеральне космічне агентство Росії
Тип Космічне агентство
Заснування 25 лютого 1992
Засновник(и) Наказ президента РФ
Штаб-квартира Москва, Росія Росія вул.Щепкіна, 42
Ключові особи Лисков Денис Володимирович
Галузь Космічна промисловість
Продукція Космічні апарати, ракети-носії, супутники
Власник(и) Уряд Російської федерації
Сайт http://www.roscosmos.ru/

Федера́льне космі́чне аге́нтство (Ро́скосмос) — федеральний орган виконавчої влади Російської Федерації, що здійснює функції з надання державних послуг, з управління державним майном, використанню космічного простору в мирних цілях, міжнародної співпраці в реалізації спільних проектів та програм в галузі космічної діяльності, а також у сфері виконання організаціями ракетно-космічної галузі робіт по ракетно-космічній техніці військового призначення та бойової ракетної техніки стратегічного призначення.

Створене 25 лютого 1992 Наказом президента РФ № 185.

Історія[ред.ред. код]

  • Указом Президента РФ № 185 від 25 лютого 1992 року було утворено Російське космічне агентство (РКА).
  • Указом Президента РФ № 651 від 25 травня 1999 року Російське космічне агентство було перетворено на Російське авіаційно-космічне агентство (Росавіакосмос).
  • Указом Президента РФ № 314 від 9 березня 2004 року Російське авіаційно-космічне агентство було перетворено у Федеральне космічне агентство (Роскосмос).

Плани до 2020 року[ред.ред. код]

На початку 2013 року було опубліковано офіційну програму Роскосмосу на 2013–2020 роки.[1] Вартість програми склала 2,1 трлн рублів (бл. $70 млрд за курсом початку 2013 року). Згідно з програмою, основною її ціллю є збереження присутності в космосі в державних інтересах. Планується збільшити частку Росії у виробництві ракетно-космічної техніки з сучасних 10,7% до 16% у 2020 році. Планується створити ракетний комплекс «Ангара-А5», апарати «Гамма-400», «Спектр-УФ» і «Спектр-М», транспортну систему ППТС. Як зазначили деякі західні агентсва, ППТС розглядається як заміна застарілих «Союзів», перші випробування почнуться в 2017 році. В планах запуск на Місяць зондів «Луна-Глоб» та «Луна-Ресурс».

Космодроми «Плесецьк» та «Байконур» будуть модернізовані, планується завершити будівництво нового космодрому «Східний». Російський аналог GPS — ГЛОНАСС, як передбачається, досягне точності 1,4 м в 2015 році і 0,6 м в 2020 році.[2]

Програми Роскосмосу[ред.ред. код]

  • Перспективна пілотована транспортна система (ППТС) — пілотований російський транспортний космічний корабель, його розробку веде РКК «Енергія»
  • «Ангара» — проектована ракета-носій модульного типу.
  • «Луна-Глоб» — один з проектів російської космічної програми, реалізованої НВО ім. Лавочкіна, з дослідження і практичному використанню Місяця і навколомісячного простору автоматичними безпілотними апаратами.
  • «Фобос-грунт» — російська автоматична міжпланетна станція, призначена для дослідження супутника Марса Фобоса і доставки зразків його грунту на Землю.
  • «Венера-Д» — російський зонд для вивчення Венери, який буде запущений близько 2016 року. Мета зонда — вивчення планети Венери, за аналогією американського зонда «Магеллан».
  • Згідно з планами NASA, у США протягом п'яти років не буде жодного пілотованого космічного корабля: всі космічні човники планується списати в 2011 році, а поява нового корабля «Оріон» з ракетою-носієм «Арес-I», планувалося на кінець 2016 року, відкладається — керівник NASA Чарльз Болден повідомив про відмову від космічної програми «Сузір'я» (англ. Constellation), а також про припинення розробки космічного корабля «Оріон» і ракет-носіїв «Арес-I» і «Арес-V». Протягом усього цього часу американських астронавтів буде доставляти на Міжнародну космічну станцію Роскосмос.
  • Спільно з Європейським космічним агентством та Інститутом медико-біологічних проблем РАН Роскосмос проводить програму «Марс-500», спрямовану на збір наукових даних і підготовку космонавтів для пілотованого польоту на Марс.

Структура[ред.ред. код]

Космодроми[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Офіційний сайт агентства

Примітки[ред.ред. код]


Організація Це незавершена стаття про організацію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.