Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини
(AA[1])
Загальна інформація
Країна  Німеччина
Дата створення 1951
Попередні відомства German Foreign Officed
Кількість співробітників 11 652 осіб[2]
Список міністрів закордонних справ Німеччини Анналена Бербок
Підвідомчі органи Посольство Німеччини в Чехіїd, Німецький археологічний інститут і Bundesamt für Auswärtige Angelegenheitend
auswaertiges-amt.de(нім.)(фр.)(англ.)
Мапа
Будівля МЗС на Шпрее

Міністерство закордонних справ (нім. Auswärtiges Amt, AA) — одне з найважливіших міністерств Німеччини, засноване 1870 року. До 1919 року очолювалось секретарем закордонних справ, пізніше — міністром закордонних справ. З 8 грудня 2021 цей пост займає Анналена Бербок.

Організація[ред. | ред. код]

З 8 грудня 2021 року головою Федерального міністерства закордонних справ Німеччини є Анналена Бербок. У виконанні державних завдань федеральному міністру закордонних справ допомагають державні парламентські секретарі, які мають додатковий титул «державний міністр у МЗС». Ці посади обіймають Нільс Аннен (з 2018, СДП) на посаді державного міністра у МЗС, Катя Койль (з 2021, Зелені) на посаді державної міністерки з питань міжнародної культурної політики та Анна Лурман (з 2021, Зелені) на посаді державного міністра з європейських питань.

Будівля[ред. | ред. код]

2000 року міністерство перенесли з Бонна до Берліна, воно розмістилося в будівлі, у якій з 1959 до 1990 року розташовувався ЦК СЄПН.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]