Федеративна республіка
Федеративна республіка — федерація держав з республіканською формою уряду. Федерація складається з кількох самоврядних держав (штатів), сполучених спільним федеральним урядом[1]. У федерації, на відміну від унітарної держави, самоврядний статус автономних регіонів встановлюється конституцією і не може бути відмінений одностороннім рішенням центрального уряду. Держави (штати) у федерації також мають повний політичний суверенітет, яким вони не поступаються федерації[1]. Використання терміну «республіка» необов'язкове, але, як мінімум, означає державу або федерацію держав, що не має монарха у ролі глави держави.
П'ять держав явно описують себе як федеративні республіки: Німеччина, Нігерія, Росія, Ефіопія та Бразилія. Не кожна федерація — республіка; наприклад, Канада, Австралійський Союз і Малайзія — федеративні конституційні монархії.
- ↑ а б Федеративна держава // Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1974–1985.
Це незавершена стаття про політику. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |