Федоровський Микола Федорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Мико́ла Фе́дорович Федоро́вський (1838- † 23 червня 1918) — генерал російської армії, український освітній діяч.

Микола Федорович Федоровський

Біографія[ред.ред. код]

Микола Федоровський народився 1838 року на Чернігівщині.

Навчався в Полтавському кадетському корпусі, потім у Тифліській стрілецькій школі. Служив на Кавказі, не раз брав участь у військових подіях.

Співорганізатор театральної групи в Єлисаветграді з Петром Ніщинським, Тобілевичами та Марком Кропивницьким.

Уже під 50 років Федоровський одружився в Чернігові з молодою дівчиною, мав від неї доньку.

1894 року покинув службу в чині генерал-майора. Жив деякий час у Києві. Потім якесь комерційне товариство на Дону запросило Федоровського до себе за голову. Але така робота, що вимагала тільки генеральського підпису, не могла його вдовольнити, тож він її скоро покинув.

Оселившися у Петербурзі, Федоровський присвятив останні роки життя громадським і добродійним справам. Був головним ініціатором заснування українського Благодійного товариства видавання загальнокорисних і дешевих книг у Петербурзі.

Крім того, Федоровський організував ще два товариства: «Самодопомога при хворобах» і «Всеслов'янське музичне коло для духовного підвищення народу».

Наприкінці життя з жінкою та дочкою опинився у Бердянську, де 1918 року помер на вісімдесят першому році життя.
У Єлисаветградських вістях від 23 (10) червня 1918 повідомлялося, що «Помер відомий український діяч генерал Микола Федорович Федоровський. Будучи подвижником української культури, він організував перші аматорські вистави, де розпочалася творчість М.Кропивницького, І.Карпенка-Карого, заснував міське Товариство грамотності та ремісничу школу.»

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]