Федун Валентин Анатолійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Федун Валентин Анатолійович
 Капітан
Загальна інформація
Народження 30 травня 1987(1987-05-30) (36 років)
Гадяч
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС ЗСУ Збройні сили
Війни / битви Інтервенція РФ до Криму
Фотограмметричний центр
Нагороди та відзнаки
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня

Валенти́н Анато́лійович Феду́н — капітан Збройних сил України.

Життєпис[ред. | ред. код]

2006 року закінчив Львівський інститут Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, спеціальність «застосування та управління діями геодезичних підрозділів військ».

Старший топограф топогеодезичного відділу 13-го фотограмметричного центру (Сімферополь). Цю частину росіяни під час окупації Криму атакували першою — 18 березня 2014 року відбувся штурм 13-го фотограмметричного центру, де загинув прапорщик Сергій Кокурін, а капітан Валентин Федун отримав важкі поранення. На вогневих позиціях навколо частини облаштувалися російські кулеметники та автоматники, проте своєї присутності намагалися не виказувати. Капітан Федун помітив, що з дальньої сторони на територію частини проникають російські спецпризначенці, пересуваючись короткими перебіжками та ховаючись від стороннього ока, доповів про ситуацію черговому і продовжив спостереження, час від часу уточнюючи інформацію. Був поранений, затуливши рану рукою, кинувся до будівлі чергового. Перша куля пройшла крізь щоку, вийшовши з шиї; друга вцілила біля лівої ключиці та вийшла з-під лівої лопатки. Частину до Одеси виводив полковник Андрій Андрюшин.

Станом на січень 2018 року — начальник групи фотограмметричного відділу, Одеська область. З дружиною, сином та донькою проживають в Таїровому.

Нагороди[ред. | ред. код]

19 липня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Джерела[ред. | ред. код]