Фемарнбельтський міст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

54°34′40″ пн. ш. 11°17′50″ сх. д. / 54.57778° пн. ш. 11.29722° сх. д. / 54.57778; 11.29722

Мапа показує запланований міст

Фемарнбельтський міст ( дан. Femern Bælt-forbindelsen, нім. Fehmarnbelt-Querung) — проект з'єднання німецького острова Фемарн (Fehmarn) з данським островом Лолланн (Lolland) мостом, що має перетнути 18 - кілометрову протоку Фемарн-Бельт Балтійського моря. Будівництво має бути розпочате 2018 року,[1] і завершене орієнтовно 2028-го.[2]

Характеристики[ред.ред. код]

Міст матиме загальну протяжність близько 19 км і буде побудований, як вантовий міст з трьома прольотами кожен в 724 метрів в довжину. Чотири пілони, на яких триматиметься міст матимуть приблизно 280 м заввишки. Вертикальний зазор складатиме 65 м, що не зашкодить проходу під ним великих суден з Балтійського моря.

Міст матиме двоколійну залізницю і чотирьохсмугову автомагістраль. Останній кошторис оцінив видатки у 42 млрд данських крон (EUR 5 млрд)

Ця вартість включає 1,5 млрд євро для інших удосконалень, наприклад, електрифікації і перебудову 160 км залізниць на двоколійну. Потрібні нові мости Фемарнзунд (1 км) і Сторстрем (більш за 3 км). Будівництво німецької двоколійної залізниці було відкладено на сім років відповідно до договору.

Міст і двоколійна залізниця скоротить час поїздки з Гамбурга до Копенгагена з 4¾ до 3-3¼ годин. Відповідно до планів [3]. інтервал руху складатиме один пасажирський і два вантажних поїзди через міст на годину. Але можливі затори і затримки з німецького боку, якщо затримається будівництво двоколійної залізниці.

Цей проект порівнюють з Ересуннським мостом, Міст Великий Бельт або з планами побудови мосту через Мессінську протоку і є найбільшим з запланованих інфраструктурних проектів в Північній Європі. Маршрут (дан. fugleflugtslinjen,нім. Vogelfluglinie)), стане основним зв'язком між Гамбургом (Гамбурзький метропольний регіон), і Копенгагеном / Мальме (Ересуннський регіон); і далі до Скандинавії.

Історія проекту[ред.ред. код]

29 червня 2007 року в Берліні досягнуто Тимчасової угоди між данськими і німецькими урядами (представленими своїми міністрами транспорту) приступити до будівництва моста [4] оголошена Данським радіо інформація твердила, що Фемарнбельтський міст матиме довжину 19 км і знаходитиметься приблизно за 2 км на захід від Редбі (Rødby) у Данії до Путтгардена на острові Фемарн, який уже сполучений мостом з материковою Німеччиною.

Міст фінансуватиметься за рахунок гарантованих державою позик, які покриватимуться за рахунок дорожніх зборів і проїзду. Данія буде нести повну відповідальність за забезпечення фінансування даного проекту, за оцінками, витрати складуть 35 млрд данських крон або 4.7 млрд EUR[5]. Німецька участь обмежуватиметься розвитком наземних об'єктів на німецькому боці[6]. Данія отримає міст у свою власність, їй буде дозволено отримувати збори за проїзд для погашення позики і користуватися можливістю працевлаштування на платній станції. Угоду, досягнуту між міністрами транспорту необхідно буде ратифікувати національними парламентами, але жодних труднощів не очікується.

Критика[ред.ред. код]

Є заперечення з боку місцевого населення Німеччини, які побоюються втрати робочих місць на сьогоднішньому інтенсивному поромному сполученні, і захисників екології, які вважають, що від цього проекту постраждають дикі тварин [7].

Міст Гедсер-Росток довжиною близько 50 км був запропонований як альтернатива Фемарнбельтському мосту. Прибічники цього проекту стверджують, що він був би сполучною ланкою із Скандинавії до Берліна.

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]