Фенікс на мечі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва «Фенікс на мечі»

Видання 2006 року в одній книзі
Автор Роберт Говард
Назва мовою
оригіналу
The Phoenix on the Sword
Країна США
Мова англійська
Жанр фентезі
Видавництво США: Weird Tales
Виданий грудень 1932 року
Переклад рос. В. Полуектов, В. Карчевський, А. Прутцкол.

Фенікс на мечі (англ. The Phoenix on the Sword) — одне з оригінальних оповідань про Конана-кіммерійця, написане американським письменником Робертом Говардом. Розповідь була переробкою повісті про короля Кулла «Цією сокирою я буду правити!».

Вперше оповідання було опубліковано в літературному журналі «Weird Tales» в грудні 1932 року[1].

Сюжет[ред.ред. код]

Жорстокість і повна бездарність короля Нумедідеса викликали загальне невдоволення, що призвело до серії змов і, нарешті, відкритого бунту, на чолі якого став Конан. Він власними руками задушив короля прямо на троні і поклав собі на голову корону Аквілонії. Однак, народ, швидко забувши тиранію колишнього короля, поступово стає проти Конана.

Саме в цей час зріє змова заколотників, які бажають повалити правління варвара. Це — Больман — граф Карабанський, Громель — командир Чорного Легіону, Діон — барон Атталуський (перший кандидат на трон, родич минулого короля) і Рінальдо — придворний поет, та Аскаланте, граф Туни.

Аскаланте допомагає дивний раб — Тот-Амон, колись могутній маг Чорного кола. Втративши чарівне кільце, джерело магічної могутності, Тот-Амона захоплюють підручні Аскаланте, і рятуючи своє життя, він присягає йому. Бунтівники позбувшись від охорони, сподіваються вбити сплячого короля.

Тим не менш, відбуваються дві непередбачених події. Уві сні Конану являється Епіметріус — легендарний засновник Аквілонії, жрець Мітри, та попереджає про небезпеку і залишає магічний знак — фенікс на мечі короля. Одночасно з цим Тот-Амон знаходить втрачене чарівне кільце і нацьковує на Аскаланте мавпоподібного демона, який ненавмисно зриває спробу вбивства Конана.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Mark Finn Blood and Thunder: The Life and Art of Robert E. Howard ст. 166—170

Література[ред.ред. код]

  • Mark Finn Blood and Thunder: The Life and Art of Robert E. Howard. — MonkeyBrain Books, 2006. — 400 с. — ISBN 9781932265217.

Посилання[ред.ред. код]