Фенікс на мечі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва Фенікс на мечі
Автор Роберт Говард
Назва мовою оригіналу The Phoenix on the Sword
Переклад рос. В. Полуектов, В. Карчевський, А. Прутцкол.
Країна США
Мова англійська
Жанр фентезі
Видавництво США: Weird Tales
Публікація грудень 1932 року

Фенікс на мечі (англ. The Phoenix on the Sword) — одне з оригінальних оповідань про Конана-кіммерійця, написане американським письменником Робертом Говардом. Розповідь була переробкою повісті про короля Кулла «Цією сокирою я буду правити!».

Вперше оповідання було опубліковано в літературному журналі «Weird Tales» в грудні 1932 року[1].

Сюжет[ред.ред. код]

Жорстокість і повна бездарність короля Нумедідеса викликали загальне невдоволення, що призвело до серії змов і, нарешті, відкритого бунту, на чолі якого став Конан. Він власними руками задушив короля прямо на троні і поклав собі на голову корону Аквілонії. Однак, народ, швидко забувши тиранію колишнього короля, поступово стає проти Конана.

Саме в цей час зріє змова заколотників, які бажають повалити правління варвара. Це — Больман — граф Карабанський, Громель — командир Чорного Легіону, Діон — барон Атталуський (перший кандидат на трон, родич минулого короля) і Рінальдо — придворний поет, та Аскаланте, граф Туни.

Аскаланте допомагає дивний раб — Тот-Амон, колись могутній маг Чорного кола. Втративши чарівне кільце, джерело магічної могутності, Тот-Амона захоплюють підручні Аскаланте, і рятуючи своє життя, він присягає йому. Бунтівники позбувшись від охорони, сподіваються вбити сплячого короля.

Тим не менш, відбуваються дві непередбачених події. Уві сні Конану являється Епіметріус — легендарний засновник Аквілонії, жрець Мітри, та попереджає про небезпеку і залишає магічний знак — фенікс на мечі короля. Одночасно з цим Тот-Амон знаходить втрачене чарівне кільце і нацьковує на Аскаланте мавпоподібного демона, який ненавмисно зриває спробу вбивства Конана.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Mark Finn Blood and Thunder: The Life and Art of Robert E. Howard ст. 166—170

Література[ред.ред. код]

  • Mark Finn Blood and Thunder: The Life and Art of Robert E. Howard. — MonkeyBrain Books, 2006. — 400 с. — ISBN 9781932265217.

Посилання[ред.ред. код]