Фен Цзіцай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Фен Цзіцай (кит. 冯骥才, піньїнь Féng Jìcái; * 1942, Тяньцзінь) – китайський письменник, публіцист, художник.

Біографія[ред.ред. код]

Фен Цзіцай народився у 1942 році у місті Тяньцзінь. Після здобуття середньої освіти займався професійним баскетболом, проте, через деякий час, був вимушений полишити спорт через травму. З 1960 року працював у Студії каліграфії та живопису міста Тяньцзінь, де займався копіюванням стародавніх творів образотворчого мистецтва, а також створив кілька оригінальних художніх робіт у китайському та європейському стилях. В цей період в нього з’являється інтерес до традиційної національної культури та етнографії Китаю.

У роки “культурної революції” підпав під репресії.

Літературною творчістю почав активно займатися вже після “культурної революції”. З кінця 1970-х у КНР опубліковано більше 40 художніх та публіцистичних доробків.

У 1988 році Фен Цзіцая було обрано заступником голови Китайської спілки працівників літератури та мистецтва.

З 1997 по 2002 рік обіймав посаду заступника голови центрального комітету Асоціації сприяння розвитку демократії в Китаї

Є дійсним членом Народної політичної консультативної ради Китаю.

Починаючи з кінця 1990-х займається активною просвітницькою та громадською діяльністю спрямованою на збереження культурної спадщини та традицій Китаю. У 2003 році стартувала ініційована Фен Цзіцайєм національна програма збереження культурної спадщини.

Творчість[ред.ред. код]

Чільне місце у творчості Фен Цзіцая як письменника належить висвітленню трагічних подій “культурної революції”, та долі китайської інтелігенції. Даній темі присвячені, зокрема, повісті “Крик” (1979), “На стежці вкритій квітами”(1979), “Подяка життю” (1985) та збірка документальних оповідань “Сто осіб та десять років” (1987).

Іншу сторону творчості письменника представляють історичні повісті “Чарівний батіг” (1984) та “Золоті лотоси довжиною в три цуня” (1986), збірка оповідань “Диваки”,новела “Сестричка Юй та її слабосилий чоловік" та інші.