Фернандіна (Галапагоські острови)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фернандіна
Місцева назва: Fernandina
Типовий вулканічний пейзаж острова
Типовий вулканічний пейзаж острова
Географія
Острови Фернандіна (в центрі) та Ісабела
Розташування

Архіпелаг Галапагоські острови

Площа 642 км²
Найвища точка Ла-Кумбре (1 476 м)
Адміністрація
Еквадор Еквадор
Провінція Галапагос
Кантон Ісабела

Демографія
Населення ненаселений

Фернандіна (ісп. Fernandina) — третій за розміром та наймолодший за геологічним віком острів Галапагоського архіпелагу. Острів являє собою щитовий вулкан, сформований під дією Галапагоської гарячої точки. Останнє виверження цього вулкана відбулося 13 травня 2005 року. Острів відносно симетричний, із головним вулканом (Ла-Кумбре, La Cumbre) в центрі, проте на його південному краю знаходиться вториний кратер вулкана. Фернандіна — найзахідніший острів архіпелагу, названий на ім'я короля Фердинанда Арагонського, який підтримав експедицію Колумба.

Останнє виверження вулкана відбулося 14 лютого 1825 року та було описано капітаном Бенджаміном Моррелем, корабель якого знаходився у той момент в затоці Банкс острова.

Острів Фернандіна має площу 642 км², максимальну висоту 1 476 м та розмір кальдери в центрі близько 6,5 км. Кальдера утворилася в результаті обвалення поверхні в 1968 році, коли центральна частина кальдери впала на 350 м. Час від часу на її підлозі утворюється тимчасове озеро, останнього разу в 1988 році. Відвідувачі острова не допускаються до кальдери через небезпечність такої подорожі.

Через недавню вулканічну активність на острові існує небагато рослинності, його поверхня загалом сіра, за винятком мангрових зарощів на узбережжі. На півострові Пунта-Еспіноса (Punta Espinoza) мешкає велике число морських ігуан. Також тут зустрічаються нелітаючі баклани, галапагоські пінгвіни, пелікани і морські леви.

Кальдера вулкана Ла-Кумбре з космосу, червень 2002 року.

Посилання[ред. | ред. код]