Ферт-оф-Форт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Супутниковий знімок затоки
Ферт-оф-Форт. Краєвид від Зомок Единбург
Мости над Ферт-оф-Форт
Ферт-оф-Форт міст (знімок 1972 р.)
Мап Ферт-оф-Форта
Судно на повітряній подушці служба Файф-Единбург
Ро-пакс паром «Бью-Стар 1» проходить під Форт-Брідж і в першому, по дорозі з Росайт в Зебрюгге.

Ферт-оф-Форт (англ. Firth of Forth, шотл. гел. Linne Foirthe) — затока Північного моря біля східних берегів Шотландії. На півночі затока омиває узбережжя Файфу, на півдні — області Східний Лотіан, Західний Лотіан, Фолкерк та Единбург.

Назва в перекладі з англійської означає «гирло ріки Форт», а з шотландської — «чорна ріка».


Географія і економіка[ред.ред. код]

Ферт-оф-Форт - фьорд, утворений Форт льодовика останнього льодовикового періоду.

У багатьох містах знаходяться на березі, а також нафтохімічні комплекси в Грейнджмуті, комерційні доки в Лейт, колишні нафтова платформа будівельних ярдів на Метил, судоразделочная об'єкт на Інверкітінг і військово-морської верфі в Росайт, з численними інших промислових областях, що включають Форт-плацдарм площа (тобто, Росейт, Інверкітінг і південна околиця Данфермлін, Бернтайленд, Керколді, Бонесс і Левен.

Кінкардін міст, Форт-Роуд-Брідж і Forth Bridge передачі трафіку через лиман. Четвертий перехід, розташований поруч з Kincardine міст, відкритий в 2008 році Станом на 1 жовтня 2008 року, було оголошено, що новий міст буде називатися «Клаксманшір» міст. Квінсферрі переходів ще один новий автомобільний міст, під будівництво поруч з Форт-Брідж-роуд і, як очікується, буде відкритий в 2016 році.[1] .

У липні 2007 року, служба повітряній подушці пасажира завершив двотижневий суду між Портобелло, Единбурзі та Кірколді, Файф. Судовий процес обслуговування (продаються як «Фортфаст») був проголошений в якості основного оперативного успіху, з середньої пасажирської завантаженні 85%. Було підраховано, служба може скоротити затори для пасажирів на четвертий автомобільних і залізничних мостів, виконуючи близько 870 000 пасажирів на рік. Плани були відкладені в грудні 2011 року.[2].

Внутрішня лиман, тобто між «Кінкардін міст» і вперед мостів, втратив близько половини своєї колишньої приливної зоні в результаті земель, рекультивованих, почасти для сільського господарства, але в основному для промисловості і великих золовідвали, побудованих на зберігання видобуток від вугільних «Лонґаннет» електростанції поблизу Кінкардін. Історичні села вздовж берегової лінії Файф; Лимкільнс, Чарльстон і 6-го століття створена Колрос, де народився Святий Кентігерн.

Лиман має важливе значення для збереження природи і Ділянка особливого наукового значення. Ферт-оф-Форт островів SPA (Спеціальний куточок Protection) є господарем над 90000 розмноження морських птахів щороку. Існує птах обсерваторії на острові травня.

У 2008 році спірним пропозицію, щоб забезпечити передачу нафти між судами в лимані була відхилена Форт портів. Компанія під назвою «SPT Marine Services» попросив дозволу передати 7800000 тонн сирої нафти на рік в період з танкерів. Пропозиції зустрівся з рішучу опозицію з боку груп по збереженню.[3]

Посилання[ред.ред. код]

Координати: 56°10′ пн. ш. 2°45′ зх. д. / 56.167° пн. ш. 2.750° зх. д. / 56.167; -2.750

Примітки[ред.ред. код]

  1. New Forth bridge: Queensferry Crossing wins naming contest. BBC News. 26 June 2013. 
  2. Plans lodged for Forth hovercraft. Edinburgh Evening News. 7 January 2010. Процитовано 10 January 2010. 
  3. Forth oil transfer plan ruled out. BBC News Online. 1 February 2008. Процитовано 1 February 2008.