Флавія Максиміана Теодора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Флавія Максиміана Теодора
Народилася невідомо
Померла після 306
Громадянство Римська імперія
Діяльність дружина імператора
Титул Caesarissad
Посада дружини римських імператорівd
Батько Максиміан
(або Афраній Ганнібаліан)
Мати Євтропія
Брати, сестри Максиміан
Фауста
У шлюбі з Констанцій I Хлор
Діти Флавій Далмацій
Юлій Констанцій
Ганнібаліан Старший
Анастасія
Флавія Юлія Констанція
Євтропія

Флавія Максиміана Теодора (лат. Flavia Maximiana Theodora; пом. після 306) — дружина римського імператора Констанція I Хлора у 293306 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Про життя Теодори зберіглося замало подробиць. За однією версією, вона була рідною донькою імператора Максиміана від неназваної жінки. За іншою версію, Теодора була донькою його дружини Євтропії від першого шлюбу з військовослужбовцем Афранієм Ганнібаліаном, що обіймав посаду префекта преторія. Тімоті Барнс вважає найбільш ймовірним те, що рідним батьком Теодори був Максиміан, а рідною матір'ю — його перша дружина, що була донькою Афранія Ганнібаліана. Цим фактом пояснюється ім'я одного з синів Теодори, Ганнібаліана Старшого.

Про життя Теодори зберіглося замало подробиць. У 293 році імператор Максиміан видав її заміж за цезаря Констанція I Хлора, який перед тим був змушений розлучитися з Оленою, своєю першою жінкою. Це дозволило Констанцію закріпитися в римській системі влади та стати імператором у 305 році після добровільного зрічення Максиміана. Теодора померла за кілька років після чоловіка, що пішов з життя у 306 році.

Родина[ред. | ред. код]

Чоловік — Констанцій I Хлор

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Adolf Lippold: Theodora 1. In: Der Kleine Pauly (KlP). Band 5, Stuttgart 1975, Sp. 688.