Флагеляція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Флагеляція на Folsom Street Fair — щорічному вуличному святі БДСМ у Сан-Франциско (2004)

Флагеля́ція (лат. flagellatio — «бичування») — психо-еротична практика, яка полягає в бичуванні партнера, що підкоряється, партнером, що домінуює, за допомогою різних довгих і гнучких предметів (таких як батіг тощо). Є однією з основних практик БДСМ. Флагеляція може бути активною і пасивною, іноді можлива зміна ролей партнерів (свіч).

Спанкінг[ред. | ред. код]

Підрізновидом флагеляції є спанкінг, який являє собою нанесення ляпанців сексуальному партнерові долонею або спеціальною лопаткою.

Флагеляція в БДСМ[ред. | ред. код]

Флагеляція є однією з найпопулярніших і найпоширеніших практик в БДСМ і садомазохізмі. Причинами цього служать, по-перше, широта спектру впливів (від номінальних погладжувань іграшковим батогом до ударів) і, по-друге, багатий фетишистський зміст практики (шкіряна атрибутика, похмурі підземелля, різноманітні пристрої для фіксації тощо)

Флагеляція поєднує два типи впливу — фізичний і психоемоційний. Фізична сторона представлена ​​больовими та близькими їм відчуттями при флагеляції. Психоемоційна складова флагеляції полягає в емоційних відчуттях домінування/підпорядкування, випробовуваних партнерами в процесі практики. Зокрема, еротичне бичування є одним з найчастіших «покарань» в рольових іграх на тему виховання. В залежності від індивідуальних психологічних особливостей практикуючих, той чи інший аспект флагеляції може головувати або відходити «на другий план».

Таким чином, метою застосування флагеляції є отримання фізичної та психо-емоційної насолоди від вчинення/прийняття болючих впливів. У ряді випадків метою може бути досягнення «нижнім» партнером психологічної розрядки, що виражається, наприклад, в сльозах або криках, або сабспейсу — особливого зміненого стану свідомості, близького до трансу.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Тимур Алимов, Ольга Подольская. «Садомазохизм: Путь Плети.» Пособие по флагелляции. — М., 2003. — С. 206. — 1000 прим.
  • В. Костюченко, В. Кулакова. Асексуары, или Как сервировать супружескую постель. — М. : Кэпитал Трейд Компани, 2010. — 256 с. — 2000 прим. — ISBN 978-5-412-00228-6.

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Флагеляція