Флайт-лейтенант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
RAF-Badge.svg
Флайт-лейтенант
Повітряні сили Великої Британії
UK-Air-OF2.svg
Погони Військове звання
Існування з 1919
Категорія звань Молодший офіцерський склад
Сухопутні війська Капітан
Військово-морські сили Лейтенант
НАТО
еквівалент
OF-2

Флайт-лейтенант (англ. Flight lieutenant, Flt Lt) — військове звання Королівських повітряних сил Великої Британії, а також держав які використовують британську систему військових звань (Австралія, Нова Зеландія, Пакистан та інші). З’явилося у 1919 році, при заснуванні ВПС. За класифікацією держав членів НАТО відноситься до рангу ОF-2.

В Великій Британії де ВПС окремий вид збройних сил, наряду з сухопутними силами і військово-морськими силами, кожен з видів збройних сил має свої особливі військові звання. Флайт-лейтенант відповідає капітану у сухопутних силах і морській піхоті, та лейтенанту у ВМС.

Флайт-лейтенант вище за рангом від флаінг-лейтенанта, та нижче від сквадрон-лідера.

Історія[ред.ред. код]

Вільям, герцог Кембриджський, у однострої флайт-лейтенанта Королівських повітряних сил

Королівські повітряні сили (RAF) ведуть свою історію з початку офіційного формування 1 квітня 1918 року. Через рік після заснування нового виду збройних сил була затверджена нова система ієрархії власного зразка. З 1 квітня 1918 по 31 липня 1919 у Королівських ВПС існувало звання капітан. Знаками розрізнення капітана ВПС були дві смужки на рукаві, як у лейтенанта флоту, але з орлом та короною над смужками [1]. З 1919 року у Королівських повітряних силах вводяться власні військові звання, капітани авіації отримують назву флайт-лейтенантів [2].

Знаки розрізнення[ред.ред. код]

В Королівських ВПС існують свої знаки розрізнення не пов’язані зі знаками розрізнення Сухопутних сил і побудовані на комбінації смужок різної ширини які схожі на знаки розрізнення Військово-морського флоту.

Знаками розрізнення флайт-лейтенанта є дві смужки середнього розміру розміщенні на погоні чи рукаві.

Авіація Військово-морських сил використовує знаки розрізнення як і інші військовослужбовці ВМС (з додаванням емблеми авіації над смужками).

Примітки[ред.ред. код]

  1. Barrass, M. B. (2015). Commissioned Ranks of the Royal Air Force, April 1918 – August 1919: Initial Uniform Design. Air of Authority - A History of RAF Organisation. Процитовано 17 April 2016. 
  2. Barrass, M. B. (2015). Commissioned Ranks of the Royal Air Force 1919 – Present: Final Uniform Design. Air of Authority - A History of RAF Organisation. Процитовано 17 April 2016. 

Посилання[ред.ред. код]