Флігель «з ромашками»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Флігель «з ромашками»
Країна Україна Україна
Місто Київ
Розташування вулиця Золотоустівська, 35
Тип будівлі флігель
Стиль модернізм
Дата будівництва 1910-ті
Статус  пам'ятка архітектури та містобудування
(без охоронного номеру)[1]
Стан знесений

Флігель «з ромашками» — пам'ятка архітектури зведена за проектом невідомого архітектора в 1910-ті роки в стилі модерну. Знесено 6 жовтня 2016 року.[2] Флігель розміщувався на вулиці Золотоустівській, 35.

Історія[ред. | ред. код]

Фасад двоповерхового будинку прикрашали дві величезні білі ромашки, пелюстки яких зливались воєдино. Вони символізували любов і юність. Через це ходила легенда, що побувавши в старовинній садибі, можна знайти своє кохання і створити міцну сім'ю.[3][4]

Наказом Головного управління охорони культурної спадщини від 10.06.2011 № 10/34-11 додано в перелік щойно виявлених об'єктів культурної спадщини.

У 2013 році з цього будинку виселили усі організації, визнавши будинок аварійним, але ремонтувати пам’ятку не стали.[5]

Літом 2015 року неподалік від будівлі на вулиці Золотоустівська, 27 почалось будівництво житлового комплексу «Шевченківський», а пам'ятку було огороджено парканом.

У 2016 році в будівлі двічі ставалась пожежа. Як зазначено на офіційному порталі Києва, «УкрНДІпроектреставрація» проводила експертизу й визначила, що будівля є аварійною, такою що втратила частину свого об'єму та не відповідає критеріям об’єкта культурної спадщини.[6] Пізніше Департамент культури КМДА (наказ №172 від 21.09.16) виключив пам'ятку з реєстру, а згодом її було знесено корпорацією «Укрбуд».[7]

Джерела[ред. | ред. код]