Фокс-тер'єр (жорсткошерстий)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фокс-тер'єр (жорсткошерстий)
Походження Велика Британія Велика Британія
Характеристики
Зріст до 39 см
Вага Пси: близько 8 кг
Суки: близько 7 кг
Класифікація МКФ:
FCI 169
Стандарти породи
FCI [3 стандарт]
Пес свійський (Canis lupus familiaris)


Фокс-тер'є́р (жорсткошерстий)[1] (англ. фр., нім., ісп. Fox terrier (wire) - єдина уніфікована назва породи на багатьох мовах) — порода мисливських собак. Точних свідчень про час походження породи немає, відоме лише те, що порода гладкошерстих фокс-тер'єрів є старшою за жорсткошерстих.

Одні дослідники вважають, що ця порода була виведена в другій половині XIX ст. Інші вважають, що в першій половині того ж сторіччя, ще за одними свідченнями перші представники фокс-тер'єрів з'явилися ще у XVI ст. Однак офіційно визнаними жорсткошерсті фокс тер'єри були у 1876 році (гладкошерсті 1862 року).

Історія породи[ред. | ред. код]

Жорсткошерстий фокс-тер'єр був виведений шляхом схрещення біґлів, бул-тер'єрів та білих тер'єрів. Найбільш ймовірні прабатьки нинішньої породи були вже вимерлі сьогодні жорсткошерсті тер'єри.

Обоє фокс-тер'єрів (і гладкошерстий, і жорсткошерстий) були виведені спеціально для полювання на лисиць (звідки й пішла така назва породи), а також на кабанів, кролів та борсуків.

1876 року жорсткошерсті фокс-тер'єри були визнані як окрема порода собак, в тому ж році був заснований клуб любителів фокс тер'єрів.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Жорсткошерстий фокс-тер'єр відрізняється від гладкошерстого лише довжиною шерсті та фактурою. Голова собаки довга, морда вкрита жорсткою шерстю, а також вусами і бородою. Очі темні та круглі. Щелепа тварини сильна. Лапи у фокс тер'єра прямі. Хвіст піднятий догори.

Характер[ред. | ред. код]

Собака надзвичайно веселий, витривалий, компанійський, обожнює людей,але це пес з незалежним характером, полюбляє прогулянки на свіжому повітрі. Недоліками жорсткошерстого фокс-тер'єра іноді є агресивність до собак інших порід

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фокс-тер'єр (жорсткошерстий): офіційний стандарт породи. Міжнародна Кінологічна Федерація (ENG). 

Посилання[ред. | ред. код]