Фолькнери

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фолькнери
Folknery
Фолькнери на сцені, 2019 р.
Фолькнери на сцені, 2019 р.
Основна інформація
Жанр дарк-фолк, неофолк, етно
Роки з 2009
Країна Україна
Місто Київ
Мова українська
Склад Володимир Муляр
Ярина Квітка
Колишні
учасники
Юлія Совершенна
Дмитро Сорокін
Святослав Силенко
Ірина Вірясова
Остап Данилів
Роман Шаркевич
Інші
проєкти
Двоколісні хроніки
http://folknery.com/
Фолькнери на фестивалі Wave-Gotik-Treffen, Лейпціг, 2019 р.
Володимир Муляр та Ярина Квітка під час навколосвітньої велоекспедиції у проекті «Двоколісні хроніки», 2014 р.

Фо́лькнери — український музичний гурт, що працює в жанрах етно та дарк-фолк. Відомий також своєю мандрівницькою та етнографічною діяльністю. Заснований подружжям митців і мандрівників, Володимиром Мулярем та Яриною Квіткою.

Історія гурту[ред. | ред. код]

Після знайомства у 2008 році Володимир Муляр (родом з Хмельницького) та Ярина Квітка (родом зі Стрия Львівської обл.) розділили інтерес до веломандрівок та народної музики. Під час спільної велоподорожі до Абхазії 2009 року пара вперше публічно виступала на вулицях кількох міст.

У січні 2010 року до музикантів приєдналася вокалістка Юлія Совершенна, учасниця гурту «Рожаниця». На цей час сформувався і музичний стиль гурту — мікс українського автентичного співу з фрі-фолковим аранжуванням із залученням елементів різноманітних напрямів світової народної та популярної музики, а також неординарних музичних інструментів: колісної ліри, африканського джембе та ін. Цим складом музиканти записали пісню «Випливало утєня», на яку зняли перший кліп (режисер Оксана Казьміна, оператор Максим Гуцу). Дана відеоробота презентувалася на фестивалі «Трипільське коло» 2010 р.

Активну концертну діяльність Фолькнери почали у 2011 році зі збільшеним складом: приєдналися баяніст Остап Данилів та перкусіоніст Роман Шаркевич. З того часу гурт виступав на відомих фестивалях в Україні та за кордоном: «Арт-Поле», «Країна Мрій», «Трипільське коло», «Terra Heroica», «Рожаниця», «Трипільські зорі», «Рок-Коляда», «Млиноманія», «Черемош-фест»; «Mikołajki Folkowe», «Sabałowe Bajania», «Letnija Akademija Filmowa w Zwierzyńcu», «Muzyczne Dialogi nad Bugiem», «Jarmark Jagelonski» (Польща); «Mėnuo Juodaragis» (Литва); «Камяница» (Білорусь).

Фолькнери стали найкращим етно-колективом року на міжнародному фестивалі-конкурсі «Mikołajki Folkowe» в Любліні (Польща, 2011 р.). Крім 1-го місця гурт також отримав «Приз глядацьких симпатій».

2012 року Остапа Даниліва в колективі замінила Ірина Вірясова, Роман Шаркевич з гурту вибув і приєднався гітарист Дмитро Сорокін.

На початку 2013 року гурт презентував новий кліп на пісню «Розова-бєрьозова (На куль стала)» (режисер Марина Гришай, оператор Максим Заїка), який став переможцем кінофестивалю «Видение» (Кемерово, Росія, 2013 р.) На фестивалі «Червона рута — 2013» Фолькнери здобули I премію у жанрі «акустична музика».

Під час Днів України у Великій Британії (2013 р.) колектив представляв Україну музичну, виступивши у серці Лондона на одній сцені з гуртами Воплі Відоплясова, Kozak System та Тарасом Чубаєм.

На початку 2014 року Ірину Вірясову в колективі замінив Святослав Силенко (бандура, сопілка, клавішні).

Від 2015 року Фолькнери стали дуетом Володимира Муляра і Ярини Квітки. З цього часу їхнє звучання стало більш експериментальним з помітним тяжінням до електронних жанрів, водночас зберігаючи етно-напрямок як основу.

У 2019 році Фолькнери виступили на найбільшому у світі готичному фестивалі Wave-Gotik-Treffen у Лейпцігу, Німеччина.

Походження назви гурту[ред. | ред. код]

Назва «Фолькнери» походить водночас від прізвища американського письменника Вільяма Фолкнера та терміну «фольклор». За словами Володимира Муляра, під час велоподорожі до Абхазії, в період пошуку назви для гурту до нього уві сні з'явився сер Вільям Фолкнер, запропонувавши використати для назви його прізвище. За дивовижним збігом воно виявилося співзвучним з терміном «фольклор» — предметом діяльності гурту.

Проект Фолькнерів «Двоколісні хроніки»[1][ред. | ред. код]

У 2010 році Володимир Муляр та Ярина Квітка започаткували культурний проект «Двоколісні хроніки», мета якого — популяризація української культури, пошук рідкісного пісенного фольклору, а також пропаганда екологічного, зокрема велосипедного, туризму. Щороку в рамках проекту музиканти здійснювали велику етнографічну експедицію сільськими місцевостями різних країн, пересуваючись виключно на велосипедах, відшукували співочих людей щоб записати і згодом оприлюднити маловідомий фольклор. Деякі з багатьох сотень знайдених пісень Фолькнери включають до свого репертуару, зазвичай вільно їх інтерпретуючи.

На сьогодні Фолькнери проїхали на велосипедах понад 40 000 км різними країнами та зняли про подорожі безліч відео і кілька фільмів, які неодноразово перемагали на кінофестивалях в Україні («Золоте Курча», «Кіноранок») та за кордоном.

У жовтні 2014 р. Володимир та Ярина стартували у навколосвітню велоподорож, яка триває дотепер.[2] В дорозі (в Австралії) пара народила сина Марка і з ним продовжила подорож. Відео з подорожі транслюють українські телеканали.

Учасники[ред. | ред. код]

  • Володимир Муляр — ударні, тайшо-кото, сопілки, бек-вокал, звукорежисура, саундпродюсування
  • Ярина Квітка — спів, дримба, перкусія

Дискографія[ред. | ред. код]

Відеографія[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Двоколісні хроніки | Подорожі велосипедом у пошуках автентики. twowheeledchronicles.com. Процитовано 2016-10-24. [недоступне посилання з жовтня 2019]
  2. Двоколісні хроніки | Подорожі велосипедом у пошуках автентики. twowheeledchronicles.com. Процитовано 2016-10-24. [недоступне посилання з вересня 2019]